BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


DIDIEJI PREKYBOS TINKLAI RAGINAMI ATSIŽVELGTI Į PANDEMIJOS METU APRIBOTAS TIEKĖJŲ GALIMYBES

2021 02 01

Konkurencijos taryba įspėja, kad per karantiną pasikeitusios mažmeninės prekybos veiklos sąlygos neturi tapti pagrindu didžiosioms mažmeninės prekybos įmonėms (MPĮ) nesąžiningai naudotis savo galia tiekėjų atžvilgiu.

Pastaruoju metu Konkurencijos taryba sulaukia signalų iš maisto prekių ir gėrimų tiekėjų, kurie per COVID-19 pandemiją nėra pajėgūs įvykdyti prekių tiekimo užsakymų didiesiems prekybos tinklams, todėl šie už sutarties sąlygų pažeidimus skiria tiekėjams pinigines baudas. Anot tiekėjų, dažniausiai prekių tiekimo sutrikimai yra susiję su darbuotojų susirgimais bei privaloma saviizoliacija, kitomis prekių tiekimą sunkinančiomis aplinkybėmis, kurių neįmanoma iš anksto numatyti ir imtis papildomų veiksmų, siekiant to išvengti.

Konkurencijos taryba ragina MPĮ atsižvelgti į tiekėjų nurodomas pagrįstas objektyvias priežastis, nulemtas  COVID-19 pandemijos, ir nesiimti veiksmų, nesuderinamų su gerąja verslo praktika. Šalys turėtų dėti abipuses geranoriškas pastangas, kad būtų išvengta neproporcingų finansinių sankcijų už sutarties sąlygų pažeidimus, susijusius su pavėluotais prekių pristatymais ar prekių nepristatymu.

Maisto prekių ir gėrimų tiekėjai, kurie karantino metu patiria didžiųjų prekybos tinklų spaudimą arba jiems kyla klausimų, kokie didžiųjų prekybos tinklų veiksmai yra draudžiami ir kaip galėtų ginti savo interesus, raginami kreiptis į Konkurencijos tarybą šiais kontaktais: el. paštu mazmenine.prekyba@kt.gov.lt, tel. (8 676) 13 374. Konkurencijos taryba užtikrina besikreipiančių tiekėjų tapatybės slaptumą.

Atnaujinta: 2021 02 01