BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DRAUDŽIAMO SUSITARIMO DALYVĖS BUVUSIAM VADOVUI SKIRTA ASMENINĖ ATSAKOMYBĖ

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) gegužės 2 d. patenkino Konkurencijos tarybos prašymą dėl asmeninės atsakomybės taikymo kartelį sudariusios bendrovės „Forum Cinemas“ buvusiam vadovui, kuriam 3 metams apribota teisė eiti vadovaujančias pareigas ir skirta 6 000 Eur bauda. 

VAAT konstatavo, kad minėtos bendrovės vadovas, kuriam taikomi aukštesni apdairumo, protingumo ir rūpestingumo standartai, taip pat ir profesionalumo kriterijus, turėjo pareigą domėtis, kaip veikia jo vadovaujama bendrovė, bei užtikrinti, jog kasdienėje veikloje būtų laikomasi, be kita ko, ir Konkurencijos įstatymo nuostatų. Anot teismo, „Forum Cinemas“ vadovas privalėjo žinoti, jog jo vadovaujamas ūkio subjektas padarė ar daro pažeidimą, todėl tenkino Konkurencijos tarybos prašymą taikyti buvusiam vadovui asmeninę atsakomybę.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.  

2020 m. lapkričio 24 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad „Theatrical Film Distribution“ ir bendrovės „NCG Distribution“ bei „Forum Cinemas“, abi priklausančios tai pačiai įmonių grupei, apsikeitusios kino filmų demonstravimo sutartimi, sudarė susitarimą dėl platinamų filmų kainų. Tokias institucijos išvadas ir pažeidėjoms skirtas baudas, kurios dėl pandemijos įtakos kino filmų sektoriui buvo sumažintos 80 proc., yra patvirtinęs teismas.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur. Atsakomybė gresia ir tiems vadovams, kurie nutraukė darbo santykius su įstatymą pažeidusiais ūkio subjektais, tačiau yra prisidėję prie pažeidimo. Minėtas sankcijas ūkio subjektų vadovams Konkurencijos tarybos motyvuotu prašymu taiko teismas.

Atnaujinta: 2022 05 03