BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ĮMONEI LEISTA UŽSIIMTI NAUJA ŪKINE VEIKLA

Konkurencijos taryba davė sutikimą Druskininkų savivaldybei patikėti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą savo valdomai įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.

2022 m. birželio 28 d. institucija gavo savivaldybės prašymą dėl sutikimo pavesti naujos ūkinės veiklos vykdymą. Jį išnagrinėjusi Konkurencijos taryba nustatė, kad savivaldybė ir bendrovės „Stamita“ bei „Ski park Druskininkai“ 2009 m. buvo sudariusios koncesijos sutartį, pagal kurią „Stamita“ įsipareigojo įrengti Druskininkų uždaras kalnų slidinėjimo trasas ir jose vykdyti ūkinę veiklą 25 metus. Kai minėta bendrovė nusprendė perkelti veiklą į kitą valstybę, savivaldybė leido savo įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ laikinai teikti paslaugas, kol bus įvykdytas viešas konkursas ir parinktas ūkio subjektas, vykdysiantis veiklą uždarose kalnų slidinėjimo trasose.

2022 m. birželio 23 d. buvo paskelbtas konkursas dėl uždarų slidinėjimo trasų ir joms priskirto valstybinės žemės sklypo pardavimo, tačiau jame neužsiregistravo nė vienas dalyvis.

Kadangi neatsirado įmonių, pasirengusių savivaldybės paskelbtame konkurse nurodytomis sąlygomis teikti paslaugas, o šios yra būtinos tenkinti bendruomenės bendruosius interesus, susijusius su gyventojų fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena ir poilsiu, Konkurencijos taryba leido savivaldybei patikėti naujos ūkinės veiklos (slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo) vykdymą savo įmonei.

Konkurencijos tarybos nutarimas per mėnesį nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad savivaldybės gali steigti naujus viešųjų paslaugų teikėjus ar esamiems patikėti vykdyti naują ūkinę veiklą, kai privataus verslo atstovai viešųjų paslaugų gyventojams neteikia arba nėra pajėgūs jas teikti kokybiškai. Tokiais atvejais savivaldybėms reikia gauti Konkurencijos tarybos leidimą, išskyrus, kai ketinama pavesti vykdyti vandens, šilumos tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų ir gatvių priežiūros bei tvarkymo paslaugas, taip pat maitinimo paslaugas ugdymo, globos arba sveikatos priežiūros įstaigose.

Atnaujinta: 2022 07 26