BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DUOTI LEIDIMAI VYKDYTI KONCENTRACIJĄ IR STEIGTI BENDROVĘ

2004 07 15

Konkurencijos taryba posėdyje priėmė keletą nutarimų dėl leidimų ūkio subjektams pagal pateiktus prašymus vykdyti koncentraciją.

1. Posėdyje išnagrinėtas Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko pranešimas apie koncentraciją įsigyjant iki 36 proc. UAB „Sonex grupė“ akcijų. Konkurencijos taryba priėmė nutarimą leisti vykdyti šią koncentraciją pagal pateiktą pranešimą. Nustatyta, kad numatoma vykdyti koncentracija nekeičia koncentracijos laipsnio atitinkamose informacinių technologijų rinkose, todėl nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose.

2. Priimtas nutarimas leisti UAB „Tamro“ vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 100 proc. UAB „Farmacijos projektai“ akcijų pagal pateiktą pranešimą. Konkurencijos taryba vykdomą koncentraciją įvertino kaip vertikaliąją ir horizontaliąją prekybos vaistais ir medicininės paskirties prekėmis rinkose. Koncentracijos laipsnis mažmeninėje prekyboje vaistais ir medicininės paskirties prekėmis keičiasi nežymiai, dėl to nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose.

3. Priimtas nutarimas leisti A. Vyniautui, V. Čeilutkai bei Lietuvos ir Vokietijos UAB „Stilsas“ vykdyti koncentraciją steigiant UAB „AVS prekyba“ pagal pateiktą pranešimą.

Kaip nurodyta pranešime, šia koncentracija jos dalyviai, veikdami kartu, siekia sukurti parduotuvių tinklą „AVS prekyba“, kurį sudarytų savanoriškai susijungusios nedidelės įmonės. Susijungusios jos galėtų bendrai įsigyti prekių patraukliomis kainomis, derinti rinkodarą ir kitus veiksmus, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai atneštų naudą tinklo dalyviams. Naujas tinklas siektų sėkmingai konkuruoti su šalies ir užsienio prekybos tinklais. Į „AVS prekybos“ tinklą galės įsijungti ir naujos prekybos įmonės, tačiau kiekvienas tinklo narys, dalyvaudamas jo veikloje, išlieka savarankiškas ir nepriklausomas ir turi teisę išštoti iš prekybos tinklo.

Vykdomą koncentraciją Konkurencijos taryba įvertino kaip horizontaliąją atitinkamose mažmeninės prekybos maisto ir ne maisto prekėmis rinkose. Koncentracijos laipsnis šiose rinkose keičiasi nežymiai, dėl to nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose. Konkurencijos taryba, vertindama šios koncentracijos poveikį tiekėjams, atsižvelgė į bendrą rinkos dalį šalies mastu, o poveikį vartotojams vertino pagal rinkos dalis lokalinėse rinkose.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2015 12 15