Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

DVI SUOMIJOS STATYBOS BENDROVĖS GALĖS VYKDYTI KONCENTRACIJĄ

Konkurencijos taryba nutarė leisti vykdyti koncentraciją Suomijos statybos ir kelių tiesimo bendrovei „Lemminkäinen Oyj“ prisijungiant prie kitos Suomijos statybos įmonės „YIT Oyj“.

Pranešimą apie ketinamą vykdyti koncentraciją Konkurencijos taryba gavo rugsėjo 25 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Koncentracija bus įgyvendinama „Lemminkäinen Oyj“ prijungiant prie „YIT Oyj“. Pagal šalių sudarytą susijungimo sutartį „YIT Oyj“ išleis naujas akcijas, kuriomis bus atsiskaityta su esamais „Lemminkäinen Oyj“ akcininkais. Po sandorio „YIT Oyj“ akcininkams priklausys 60 proc., o „Lemminkäinen Oyj“ akcininkams – 40 proc. sujungtos bendrovės akcijų.

Leidimą vykdyti koncentraciją Suomijos verslo atstovams teko gauti ir Lietuvoje, nes mūsų šalyje abi įmonės valdo bendroves, kurių pajamos viršija Konkurencijos įstatyme numatytas pajamų ribas.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 14,5 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 1,45 mln. Eur.

„YIT Oyj“ yra YIT grupės patronuojanti įmonė, įtraukta į Nasdaq OMX Helsinkio vertybinių popierių biržos sąrašą. YIT grupė vykdo veiklą Suomijoje, Rusijoje, Baltijos šalyse, Čekijoje, Slovakijoje ir Lenkijoje. Lietuvoje ji valdo AB „YIT Kausta“ ir šios dukterines įmones „YIT Kausta būstas“ bei „LEZ terminalas“. Pagrindinė YIT grupės veikla Lietuvoje yra pastatų statyba (gyvenamųjų ir negyvenamųjų) ir nekilnojamojo turto vystymas.

„Lemminkäinen Oyj“ yra „Lemminkäinen“ grupės patronuojanti įmonė, įtraukta į Nasdaq OMX Helsinkio vertybinių popierių biržos prekybos sąrašą. Ji vykdo pastatų ir infrastruktūros statybos veiklą Suomijoje, Skandinavijoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. Lietuvoje veikianti bendrovė „Lemminkäinen Lietuva“ užsiima kelių statyba ir rekonstrukcija bei infrastruktūros statyba.