BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EK KVIEČIA TEIKTI NUOMONES DĖL GERESNIO KONKURENCIJOS TEISĖS ĮGYVENDINIMO

2015 11 30

Europos Komisija (toliau – EK) paskelbė viešą konsultaciją dėl efektyvesnio konkurencijos teisės įgyvendinimo Europos Sąjungoje nacionaliniu mastu. EK kviečia pateikti nuomones, ar nacionalių konkurencijos priežiūros institucijų turimos  galios konkurencijos priežiūros srityje yra pakankamos.

Komisija pažymi, kad Reglamentas 1/2003 apibrėžė nacionalių konkurencijos priežiūros institucijų galias vykdant konkurencijos taisyklių priežiūrą, tačiau neužtikrino joms tinkamų priemonių šias funkcijas vykdyti. Komisija pastebi, kad institucijos vis dar susiduria su sunkumais tiriant konkurencijos pažeidimus bei skiriant už juos atgrasančias baudas. Komisijos nuomone, viešoji konsultacija padės geriau identifikuoti tobulintinas konkurencijos teisės priežiūros sritis bei pasiūlyti veiksmingus jų gerinimo būdus. Apibendrinusi surinktas nuomones EK parengs pasiūlymus kaip efektyviau užtikrinti, kad visos nacionalinės konkurencijos priežiūros institucijos turėtų:

  • tinkamus įrankius tirti  ir nubausti už ES konkurencijos teisės pažeidimus;
  • efektyvias atleidimo nuo baudų programas;
  • nepriklausomumą, įgyvendinant ES konkurencijos teisę.

Užpildyti klausimyną kviečiamos įmonės, verslo ir vartotojų asociacijos, valstybinės institucijos, o taip pat konkurencijos teisės praktikai, mokslininkai, ekspertų grupės ir kiti suinteresuoti asmenys iki 2016 metų vasario 16 d.

Nuorodą į viešą konsultaciją rasite čia.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2015 12 10