BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EK KVIEČIA TEIKTI NUOMONES DĖL KONKURENCIJOS TEISĖS IŠIMTIES TAIKYMO SAVARANKIŠKAI DIRBANTIEMS ASMENIMS

Europos Komisija (EK) paskelbė viešą konsultaciją dėl ES konkurencijos teisės išimties taikymo tam tikrų savarankiškai dirbančiųjų asmenų kolektyvinėms deryboms, kad tokios derybos leistų užsitikrinti geresnes darbo ar užmokesčio sąlygas ir nekeltų rizikos pažeisti konkurencijos taisykles.

EK teigimu, tam tikri savarankiškai dirbantys asmenys, vykdantys veiklą tiek skaitmeninėje erdvėje, tiek fiziškai, gali atsidurti silpnesnėje derybinėje pozicijoje ir susidurti su sunkumais tariantis su užsakovais dėl didesnio darbo užmokesčio ar geresnių darbo sąlygų, todėl kolektyvinės derybos gali būti veiksmingas įrankis sprendžiant šias problemas.

Pagal ES konkurencijos teisės nuostatas savarankiškai dirbantys asmenys yra laikomi ūkio subjektais, kuriems kyla rizika pažeisti konkurencijos taisykles, kai tarp jų vyksta kolektyvinės derybos. Nors konkurencijos politika neturi spręsti socialinių problemų, su kuriomis susiduria savarankiškai dirbantys asmenys, šia EK paskelbta iniciatyva siekiama užtikrinti, kad konkurencijos taisyklės netrukdytų silpnesnėje padėtyje atsidūrusiems asmenims vykdyti kolektyvines derybas ar sudaryti kolektyvines sutartis, kurios pagerintų jų darbo sąlygas.

Konsultacijos metu iki gegužės 28 d. suinteresuotiems asmenims, įskaitant Lietuvoje savarankiškai dirbančius asmenis, organizacijas ar kitas institucijas, suteikiama galimybė teikti nuomones.

Po konsultacijos EK skelbs asmenų atsiliepimus ir pagrindinius rezultatus.

Daugiau informacijos rasite EK svetainėje.

Atnaujinta: 2021 03 10