BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EK PAKEITĖ LIETUVOS REGIONINĖS PAGALBOS ŽEMĖLAPĮ

2021 12 03

Europos Komisija (EK) patvirtino Lietuvos regioninį žemėlapį 2022–2027 m. pagal atnaujintas Regioninės pagalbos gaires.

Iki  šio  EK sprendimo visa  Lietuvos teritorija buvo  laikoma  vienu  regionu,  kur maksimalus regioninės pagalbos intensyvumas siekė 25 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Dabar Lietuva suskirstyta į du regionus: Sostinės bei Vidurio ir vakarų Lietuvos regioną.

Atsižvelgiant į tai, kad per pastarąjį dešimtmetį Vidurio ir vakarų Lietuvos regione sumažėjo gyventojų skaičius, maksimalus pagalbos intensyvumas šiame regione padidintas iki 50 proc.  Išimtis pritaikyta tik Klaipėdos apskričiai, kur gyventojų skaičius traukėsi mažiau, todėl čia buvo palikta 40 proc. maksimali regioninės pagalbos intensyvumo riba.

Tuo tarpu Sostinės regione, atsižvelgiant į teigiamą ekonominį vystymąsi, maksimalus pagalbos intensyvumas yra 35 proc.

Tiek Sostinės, tiek Vidurio ir vakarų Lietuvos regione taikomas maksimalus pagalbos intensyvumas gali būti padidinamas 10 proc. vidutinėms įmonėms ir 20 proc. mažoms įmonėms.

Lietuvos regioninės pagalbos žemėlapis įsigalios Vyriausybei priėmus nutarimą dėl 2022–2027 m. regioninės pagalbos žemėlapio, tačiau ne anksčiau nei 2022 m. sausio 1 d.

Su EK sprendimu galima susipažinti čia.

Atnaujinta: 2021 12 03