BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EK PRIĖMĖ PARAMOS PRIEMONIŲ PAKETĄ NUKENTĖJUSIEMS ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SEKTORIAMS REMTI

2020 05 05

Europos Komisija paskelbė gegužės 4 d. priėmusi išskirtinių paramos priemonių paketą, skirtą toliau remti labiausiai nuo koronaviruso krizės nukentėjusius žemės ūkio ir maisto produktų sektorius.

Tarp išskirtinių priemonių numatyta parama privačiai sandėliuoti produktus pieno produktų ir mėsos sektoriams, taip pat laikinai leista smarkiai paveiktuose sektoriuose veikiantiems subjektams savarankiškai organizuoti rinkos priemones nukrypstant nuo ES konkurencijos taisyklių ir valstybėms narėms lanksčiau taikyti rinkos rėmimo programas. Be šių rinkos priemonių Europos Komisija pasiūlė valstybėms narėms leisti naudoti kaimo plėtrai skirtą finansavimą – atitinkamai 5 tūkst. Eur ir 50 tūkst. Eur kompensacijas ūkininkams ir smulkiems žemės ūkio verslams.

Minėtos priemonės papildo Europos Komisijos anksčiau priimtų priemonių paketą labiausiai paveiktoms žemės ūkio ir maisto produktų rinkoms. Šį paketą sudarė tokios priemonės kaip padidintos valstybės pagalbos sumos, didesnės išankstinės išmokos ir pratęsti mokėjimo prašymų pateikimo terminai. Tikimasi, kad lankstesnės bendros žemės ūkio politikos taisyklės padės palengvinti administracinę naštą ūkininkams ir nacionalinėms administruojančioms institucijoms.

Visą Europos Komisijos pranešimą spaudai skaitykite čia.

Atnaujinta: 2020 05 05