BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EK SKELBIA VIEŠĄ KONSULTACIJĄ DĖL PERŽIŪRIMŲ KONKURENCIJOS TAISYKLIŲ, TAIKOMŲ TIEKĖJŲ IR PLATINTOJŲ SUSITARIMAMS

Europos Komisija (EK) paskelbė viešą konsultaciją, po kurios bus peržiūrėtas Bendrosios išimties reglamentas, taikomas tiekėjų ir platintojų (vadinamiems vertikaliesiems) susitarimams (VBER), ir jį lydinčios Vertikaliųjų apribojimų gairės (Gairės). Siekiama, kad šie dokumentai būtų peržiūrėti iki 2022 m. gegužės 31 d., kai nustos galioti dabartinės taisyklės.

Viešos konsultacijos metu suinteresuotiems asmenims, įskaitant Lietuvos verslą bei vartotojų organizacijas, suteikiama galimybė iki 2021 m. kovo 26 d. pateikti nuomonę dėl kilusių klausimų, kurie buvo išdėstyti 2020 m. rugsėjo 8 d. paskelbtame pradiniame VBER ir Gairių vertinimo dokumente. EK nurodo, kad atsakymus į pateiktą klausimyną galima pateikti bet kuria oficialia ES kalba.

EK atliktas vertinimas parodė, kad VBER ir Gairės vis dar yra aktualios, nes padeda verslui įsivertinti vertikaliųjų susitarimų riziką ir sumažinti ūkio subjektų, sudarančių tokius susitarimus, atitikties išlaidas. Vis dėlto yra poreikis tam tikras nuostatas keisti, suteikiant joms daugiau aiškumo arba supaprastinant, taip pat – pritaikant jas dabartinei verslo aplinkai. Tarp EK vertinamų klausimų patenka, pavyzdžiui, palankiausios šalies sąlyga (angl. most favored nation clause), kainų palyginimo svetainių apribojimai, netiesioginiai prekybos internetu ribojimai ir kt.

Kitais metais EK taip pat skelbs peržiūrėtų taisyklių projektą suinteresuotų asmenų nuomonėms gauti.

Atnaujinta: 2020 12 22