BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EK VYKDO TIEKĖJŲ APKLAUSĄ DĖL NESĄŽININGOS PREKYBOS PRAKTIKOS

Europos Komisija (EK) kviečia žemės ūkio ir maisto bei gėrimų produktų tiekėjus užpildyti parengtą klausimyną dėl nesąžiningos prekybos praktikos.

2019 m. balandį Europos Parlamentas ir Taryba priėmė direktyvą dėl įmonių vienų kitoms taikomos nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje. Direktyvos tikslas – neleisti didelėms įmonėms išnaudoti mažųjų ir vidutinių tiekėjų, pasinaudojant mažesne jų derybine galia, ir kad tokios praktikos padarinių nepajustų gamintojai. Šią direktyvą ES valstybės narės turėjo perkelti į nacionalinę teisę iki 2021 m. gegužės 1 d. bei pradėti ją taikyti po šešių mėnesių.

Direktyvos nuostatos Lietuvoje perkeltos į du pagrindinius teisės aktus – Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymą ir į Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą.

Siekdama įvertinti priemonių, kurių valstybės narės ėmėsi pagal šią direktyvą, veiksmingumą, EK atlieka apklausą. Klausimynui užpildyti prireiks maždaug 15 min., jį rasite čia. Apklausa vyks iki 2023 m. kovo 15 d., vėliau bus paskelbti apibendrinti anoniminiai rezultatai.

Atnaujinta: 2022 12 22