BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

„EKSPRESS GRUPP“ GALĖS PRANEŠIMĄ APIE KONCENTRACIJĄ PATEIKTI MĖNESIU VĖLIAU

Konkurencijos taryba iki 2024 m. kovo 22 d. atidėjo terminą, per kurį Estijos bendrovė „Ekspress Grupp“, valdanti naujienų portalą delfi.lt, privalo pateikti pranešimą apie koncentraciją įsigijus portalą lrytas.lt valdančią Lietuvos įmonę.

Įvertinusi „Ekspress Grupp“ prašyme pateiktus argumentus dėl pranešimo apie koncentraciją apimties ir sudėtingumo, papildomo laiko bei veiksmų poreikio, institucija konstatavo, kad yra pagrindas mėnesiui atidėti terminą, per kurį būtų nutrauktas nustatytas pažeidimas arba atkurta ankstesnė padėtis ar pašalintos pažeidimo pasekmės.

Konkurencijos tarybos vertinimu, Estijos bendrovės argumentai nėra pakankami atidėti terminą dviem mėnesiams, nes sandorį sudariusios šalys pranešime privalo pateikti jų jau turimus duomenis apie jų vykdomas veiklas, kurių nėra daug, be to, koncentracija įgyvendinta jau daugiau nei prieš vienerius metus, todėl būtina kaip įmanoma operatyviau įvertinti jos poveikį konkurencijai.

Šis Konkurencijos tarybos nutarimas teismui nėra skundžiamas.

Įpareigojimas ne vėliau kaip per 2 mėnesius nutraukti pažeidimą arba atkurti ankstesnę padėtį ar pašalinti pažeidimo pasekmes buvo priimtas 2023 m. gruodžio 21 d. Konkurencijos tarybai nustačius, kad bendrovė „Ekspress Grupp“ pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai nepranešusi institucijai ir negavusi jos leidimo įsigijo įmonę „Lrytas“, valdančią naujienų portalą lrytas.lt.

Šį nutarimą „Ekspress Grupp“ apskundė teismui, taip pat prašydama sustabdyti įpareigojimų taikymą iki kol byloje bus priimtas galutinis sprendimas. Vasario 21 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas bendrovės prašymą sustabdyti įpareigojimų vykdymą atmetė.

Atnaujinta: 2024 02 22