ES DVYNIŲ PROJEKTO UKRAINOJE ATIDARYMO RENGINYJE APTARTI SIEKTINI TIKSLAI
Šiandien Lietuvos, Vokietijos ir Rumunijos konkurencijos institucijos, įgyvendinančios ES Dvynių programos projektą „Parama Ukrainos antimonopolinio komiteto tolesniam teisinės, procedūrinės ir bylų vykdymo praktikos suderinimui su ES antimonopoline ir įmonių susijungimų kontrolės praktika“, aptarė pagrindinius veiklos prioritetus ir siektinus tikslus.
Kijeve nuotoliniu būdu vykęs projekto atidarymo renginys pritraukė daugiau nei 40 dalyvių iš atsakingų Ukrainos institucijų, įskaitant tiesioginį projekto naudos gavėją Ukrainos konkurencijos instituciją, taip pat – aukšto lygio sprendimų priėmėjus, ES delegacijos Ukrainoje atstovus bei kitus suinteresuotus asmenis.
Projektą įgyvendinantys partneriai iš Lietuvos, Vokietijos ir Rumunijos su Ukrainos antimonopoliniu komitetu sutarė, jog pastarosios institucijos konkurencijos teisės įgyvendinimo prioritetai bei procedūros turi būti tobulinamos, kad taptų skaidresnės ir patikimesnės, pagerėtų priimamų sprendimų kokybė, konkurencijos kultūra šalyje. Taip pat bus siekiama stiprinti Ukrainos antimonopolinio komiteto viešųjų ryšių ir konkurencijos kultūros sklaidą, kad gerėtų verslo ir visuomenės supratimas apie konkurenciją reguliuojančius teisės aktus bei Ukrainos konkurencijos institucijos veiklą.
„Kartu su Vokietijos Ekonomikos ir energetikos ministerija, Federaliniu kartelių biuru (vok. Bundeskartellamt) bei Rumunijos konkurencijos institucija įgyvendindami dvejų metų trukmės projektą padėsime Ukrainos antimonopoliniam komitetui užtikrinti, kad šiuo metu galiojančios konkurencijos teisės normos ir procedūros taptų dar labiau suderintos su ES konkurencijos taisyklėmis, perteiksime aktualiausią praktiką tokiose srityse kaip piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi bei konkurenciją ribojančių susitarimų tyrimai, įmonių susijungimų priežiūra bei konkurencijos kultūros sklaida“, – renginyje kalbėjo projekto lyderis, Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.
Ukrainos antimonopolinio komiteto vadovė Olha Pishchanska pridūrė: „Džiaugiamės, kad šį projektą įgyvendins mūsų ilgamečiai partneriai, kolegos iš Lietuvos, Vokietijos ir Rumunijos konkurencijos priežiūros institucijų. Tuo pačiu esame tikri, kad mūsų bendros pastangos padės pasiekti užsibrėžtų tikslų ir prisidės prie stipresnės konkurencijos apsaugos Ukrainoje“.
Dvynių programos projektas, kurio biudžetas – 1,2 mln. eurų, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Už projekto administravimą atsakinga Centrinė projektų valdymo agentūra.