BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ES NARĖS GALĖS PASINAUDOTI DAR ĮVAIRESNĖMIS PARAMOS VERSLUI PRIEMONĖMIS

2020 04 06

Europos Komisija balandžio 3 d. priėmė Laikinosios valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti reaguojant į dabartinį COVID-19 protrūkį, sistemos pakeitimą. Tai Europos Sąjungos narėms suteikia galimybę pasinaudoti dar įvairesnėmis paramos priemonėmis, skirtomis ūkio subjektams, nukentėjusiems nuo COVID-19 protrūkio, paremti.

Pakeitimais numatomos tokios paramos priemonių rūšys:

  • Pagalba su koronavirusu susijusiems moksliniams tyrimams ir plėtrai. Valstybės narės gali suteikti paramą tiesioginių dotacijų, grąžintinų avansų ir mokesčių lengvatų forma su koronavirusu susijusiems moksliniams tyrimams finansuoti.
  • Bandymo ir gamybos apimties didinimo infrastruktūrai skirta investicinė pagalba. Valstybės narės gali suteikti pagalbą tiesioginių dotacijų, mokesčių lengvatų, grąžintinų avansų ir garantijų forma, kad paremtų investicijas, leidžiančias sukurti ar išplėsti infrastruktūrą, reikalingą sukurti ir išbandyti kovai su koronavirusu svarbius produktus iki pirmojo jų įdiegimo pramonėje. Tokie produktai apima vaistus, vakcinas, medicinos prietaisus ir įrangą (įskaitant ventiliatorius, apsauginius drabužius, diagnostikos priemones), dezinfekavimo priemones ir kt.
  • Investicinė pagalba, skirta produktų, reikalingų kovojant su COVID-19, gamybai. Siekdamos paremti investicijas, leidžiančias greitai gaminti kovai su koronavirusu svarbius produktus, ES narės gali suteikti įvairių formų valstybės pagalbą.
  • Mokesčių ir (arba) socialinio draudimo įmokų atidėjimo forma teikiama pagalba. Siekdamos dar labiau sumažinti bendrovių likvidumo suvaržymus dėl koronaviruso krizės ir išsaugoti užimtumą, valstybės narės gali tikslingai atidėti mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimą labiausiai paveiktuose sektoriuose ir regionuose veikiančioms įmonėms.
  • Darbo užmokesčio subsidijomis darbuotojams, siekiant išvengti atleidimo iš darbo per COVID-19 protrūkį, teikiama pagalba. Siekdamos sumažinti koronaviruso krizės poveikį darbuotojams, valstybės narės gali prisidėti prie labiausiai nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusių įmonių darbo užmokesčio išlaidų tam, kad būtų išvengta darbuotojų atleidimo.

Konkurencijos taryba šiuo metu aktyviai konsultuoja valdžios institucijas dėl valstybės pagalbos  taisyklių taikymo paramos priemonėms, skirtoms kovoti su COVID-19 protrūkiu ar jo pasekmėmis. Kilus klausimų, prašoma kreiptis el. paštu Covid.ValstybesPagalba@kt.gov.lt.

Atnaujinta: 2020 04 07