BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ES NARĖS GALĖS TEIKTI IŠIMTINĘ VALSTYBĖS PAGALBĄ ĮMONĖMS, PATIRIANČIOMS FINANSINIŲ SUNKUMŲ DĖL COVID-19

2020 05 11

Europos Komisija gegužės 8 d. priėmė antrą Laikinosios valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti reaguojant į dabartinį COVID-19 protrūkį, sistemos pakeitimą. Juo Europos Sąjungos narėms suteikiama išimtinė galimybė teikti valstybės pagalbą įmonėms, patiriančioms didelių finansinių sunkumų dėl COVID-19, kapitalo nuosavybės ir (ar) hibridinių kapitalo priemonių bei subordinuotų paskolų forma.

Komunikate numatyta pagalba būtų taikoma tik išimtiniais atvejais, kadangi ji gali iškraipyti konkurenciją tarp įmonių bendrojoje rinkoje. Siekiant to išvengti dokumente nustatytos rinkos stebėsenos priemonės, taip pat nurodytos aiškios valstybės įsikišimo, atlyginimo jai ir pasitraukimo iš įmonių sąlygos.

Papildytas komunikatas galios iki 2020 m. gruodžio 31 d. Plačiau apie jo pakeitimus – Europos Komisijos pranešime spaudai.

Pirmą Laikinosios valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti reaguojant į dabartinį COVID-19 protrūkį, sistemos pakeitimą Europos Komisija priėmė balandžio 3 d. Europos Komisija yra patvirtinusi 1,9 trilijono eurų dydžio valstybės pagalbos priemonių, skirtų siekiant sušvelninti įmonių likvidumo problemas, išsaugoti darbo vietas, investuoti į mokslinius tyrimus ir plėtrą, užtikrinti produktų, būtinų kovoti su pandemija, tiekimą.

Konkurencijos taryba šiuo metu aktyviai konsultuoja valdžios institucijas dėl valstybės pagalbos taisyklių taikymo paramos priemonėms, skirtoms kovoti su COVID-19 protrūkiu ar jo pasekmėmis. Kilus klausimų, prašoma kreiptis el. paštu Covid.ValstybesPagalba@kt.gov.lt.

Atnaujinta: 2020 06 09