BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EUROPOS IR LIETUVOS KONKURENCIJOS TEISĖS AKTUALIJOS APTARTOS KONFERENCIJOJE

2021 05 07

Šiandien vykusioje nuotolinėje konferencijoje „Konkurencijos teisės aktualijos“ advokatai, mokslininkai, Konkurencijos tarybos, teismo institucijų bei verslo atstovai aptarė svarbiausias Europos ir Lietuvos konkurencijos teisės naujoves, konkuravimo aspektus bei kitus aktualius klausimus.

Konferencijos dalyviai diskutavo, kokie iššūkiai kyla formuojant ir įgyvendinant konkurencijos politiką Lietuvoje, apžvelgė naujausias Konkurencijos įstatymo pataisas, pristatė patikrinimų dalyvių teisių garantijas ir lūkesčius bei teisių realizavimo ribas ir gynybos galimybes, Konkurencijos tarybai atliekant patikrinimus.

Nemažai dėmesio renginyje buvo skirta koncentracijų priežiūrai – konkurencijos teisės pratikai kartu su verslo atstovais diskutavo, ar tai yra formali procedūra ar esminis sandorio sėkmės garantas. Konferencijos dalyviams buvo pristatyti Konkurencijos tarybos uždaviniai koncentracijos priežiūros srityje, reguliavimo pasikeitimai bei pasidalinta naujausia institucijos praktika, taip pat – ką svarbu įsivertinti verslui rengiantis įsigijimo ar susijungimo sandoriams. Diskusijoje Konkurencijos tarybos atstovai, teisės patarėjai ir verslo atstovai dalijosi mintimis apie savo požiūrius, susijusius su koncentracijų leidimų gavimu.

Paskutinė konferencijos dalis buvo skirta aptarti pokyčius Europos Sąjungos reguliavimo srityje – nuo Skaitmeninių rinkų akto pristatymo iki valstybės pagalbos taisyklių adaptavimo pagal Europos žaliąjį kursą bei žalos atlyginimo už konkurencijos teisės pažeidimus principų.

Konferencijoje, kurią organizavo Lietuvos advokatūros Konkurencijos teisės komitetas, pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas, pirmininko pavaduotojai Dina Lurje ir Elonas Šatas, Susijungimų priežiūros grupės vadovė Ieva Jakubavičienė, Konkurencijos politikos grupės vadovas Pavelas Jacunskij.

Atnaujinta: 2021 05 07