Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


EUROPOS KOMISIJA IR KONKURENCIJOS INSTITUCIJOS INFORMUOJA VERSLĄ DĖL KONKURENCIJOS TAISYKLIŲ TAIKYMO VYKSTANT KARUI UKRAINOJE

ukraine-flag-sky.jpg

Konkurencijos taryba bendrai su kitomis Europos konkurencijos tinklo (angl. European Competition Network) narėmis paskelbtame pareiškime patvirtina, jog ES konkurencijos teisė leidžia lanksčiai atsižvelgti į rinkos ir ekonomikos pokyčius, kylančius dėl Rusijos karo prieš Ukrainą, ir kviečia verslą konsultuotis dėl bendradarbiavimo iniciatyvų, kad jos nepažeistų konkurencijos taisyklių.

Europos konkurencijos tinklo narės pritaria Europos Vadovų Tarybos 2022 m. vasario 24 d. pareiškimui, smerkiančiam beprecedentę Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, ir reiškia tvirtą palaikymą Ukrainai bei jos piliečiams, kenčiantiems nuo karo.

Europos konkurencijos institucijos supranta, jog Rusijos karo prieš Ukrainą sukeltos pasekmės yra juntamos tiek ES, tiek Europos Ekonominėje Erdvėje, ir kad tokia sudėtinga situacija gali pastūmėti įmones aktyviau bendradarbiauti, stengiantis užtikrinti ribotų produktų ir žaliavų įsigijimą, tiekimą ir paskirstymą vartotojams arba sušvelninti neigiamas ekonomines pasekmes, kylančias dėl karo ir (arba) ES įvestų sankcijų. Be to, labai svarbu užtikrinti, jog pagrindiniai produktai (pvz., energetikos, maisto, žaliavų) ir toliau būtų prieinami konkurencingomis kainomis, todėl bet kokie verslo bandymai pasinaudoti krize ir riboti konkurenciją bus netoleruojami.

„Dabartinėmis aplinkybėmis Europos konkurencijos institucijos aktyviai nesikiš į būtiną ir laikiną įmonių elgesį, siekiant išvengti neigiamų pasekmių, kurias sukelia karo ir (arba) sankcijų poveikis vidaus rinkoje, tačiau nedvejodamos imsis veiksmų prieš bendroves, besinaudojančias esama padėtimi sudarant kartelius ar piktnaudžiaujant dominuojančia padėtimi“, – teigiama pareiškime.

Bendrovės, kurioms kyla abejonių, ar  tam tikros bendradarbiavimo iniciatyvos yra suderinamos su konkurencijos teisės taisyklėmis, gali kreiptis į Europos Komisiją arba atitinkamą nacionalinę konkurencijos instituciją.

Lietuvos konkurencijos tarybos ekspertai yra pasirengę konsultuoti verslo atstovus dėl konkrečių įmonių tarpusavio bendradarbiavimo priemonių tel. 8 608 86458 ir el. p. taryba@kt.gov.lt.