BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EUROPOS KOMISIJA PRIĖMĖ KOMUNIKATĄ, LEIDŽIANTĮ TEIKTI PARAMĄ DĖL RUSIJOS KARO PRIEŠ UKRAINĄ NUKENTĖJUSIOMS ĮMONĖMS

2022 03 24

Europos Komisija patvirtino komunikatą – Laikinąją valstybės pagalbos priemonių ekonomikai remti sistemą, kuri leis valstybėms narėms pasinaudoti lankstesnėmis valstybės pagalbos taisyklėmis ir paremti ekonomikos sektorius, nukentėjusius dėl Rusijos karinės invazijos į Ukrainą.

Naujasis komunikatas valstybėms narėms suteiks galimybę teikti trijų rūšių pagalbą. Įmonės, nukentėjusios nuo dabartinės krizės arba susijusių ir atsakomųjų sankcijų, galės gauti riboto dydžio pagalbą. Žemės ūkio, žuvininkystės ir akvakultūros sektoriuje veikiantiems ūkio subjektams bus galima suteikti iki 35 000 Eur, kituose sektoriuose – iki 400 000 Eur vertės pagalbą, kuri galės būti teikiama bet kokia forma, įskaitant ir subsidijas.

Naujasis komunikatas taip pat leis teikti paramą valstybės garantijų bei lengvatinių paskolų forma, siekiant užtikrinti įmonių likvidumą. Be to, bus leidžiama kompensuoti daug energijos naudojančioms įmonėms papildomas išlaidas, patirtas dėl itin išaugusių dujų ir elektros energijos kainų.

Europos Komisija tikisi, kad Laikinoji pagalbos priemonių sistema padės nukreipti paramą ekonomikai ir kartu sumažinti neigiamas pasekmes vienodoms sąlygoms bendrojoje rinkoje.

Komunikatas bus taikomas iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Atnaujinta: 2022 03 24