BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EUROPOS KOMISIJOS KONKURENCIJOS GENERALINIO DIREKTORATO VADOVAS VERTINO KONKURENCIJOS POLITIKOS PERSPEKTYVAS

2003 12 03

Viešintis Lietuvoje Europos Komisijos Konkurencijos generalinio direktorato generalinis direktorius p. Philip Lowe šiandien lankėsi Lietuvos Respublikos konkurencijos taryboje. Įvykusio pokalbio su Konkurencijos tarybos pirmininku Rimantu Stanikūnu ir susitikimo su Konkurencijos tarybos darbuotojais svarbiausia tema - Lietuvos pasirengimas kuo sėkmingiau taikyti naujas Europos Sąjungos konkurencijos taisykles.

Tiek savo kalboje Konkurencijos taryboje, tiek atsakydamas į klausimus p. Philip Lowe akcentavo reikšmę, kurią stiprinant konkurencijos politiką atskirose šalyse turės nuo kitų metų gegužės 1-osios Europos Sąjungoje įsigaliosiančios naujos konkurencijos taisyklės. Padidėsiantis ES šalių narių skaičius ir išsiplėtusi rinka bei kintančios jos sąlygos ne tik paskatins intensyvesnę konkurenciją, bet ir iškels naujus reikalavimus konkurencijos institucijoms. Šių institucijų ir Europos Komisijos glaudesnis tarpusavio bendradarbiavimas kaip tik turės padėti sėkmingiau spręsti konkurencijos problemas. Naujosios taisyklės įpareigos bendroves atsakingiau sudarinėti tarpusavio susitarimus, nes jos pačios turės įvertinti tokių susitarimų atitikimą konkurencijos taisyklėms. Jeigu tokius draudžiamus susitarimus sudarytų keletos Europos šalių įmonės, Europos Komisija galės imtis tyrimo ir naudotis jai suteiktais nemažais įgaliojimais stabdydama konkurenciją ribojančius ūkio subjektų susitarimus.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Rimantas Stanikūnas supažindino svečią su jo vadovaujamos institucijos veiklos ypatumais bei darbuotojų administracinių gebėjimų stiprinimu, kuriam didelį dėmesį skiria EK Konkurencijos generalinis direktoratas. Kadangi dėl įsigaliosiančių naujų konkurencijos taisyklių Lietuva turi pataisyti dabar galiojantį Konkurencijos įstatymą, kad jis atitiktų ES reikalavimus, p. Philip Lowe buvo supažindintas su parengtų šio įstatymo pataisų turiniu. Šiuo metu, atsižvelgus į gautas pastabas, įstatymo pataisos yra baigiamos redaguoti ir bus teikiamos svarstyti Vyriausybei ir Seimui. Svarbiausios Konkurencijos įstatymo pataisos susijusios su tiesioginiu Europos Sutarties 81 ir 82 straipsnių taikymu.

Susitikime Konkurencijos taryboje taip pat dalyvavo Europos Komisijos Konkurencijos generalinio direktorato atstovas p. Janne Kankanen, Europos Komisijos Delegacijos Lietuvoje vadovas p. Michael Graham, EK Delegacijos Lietuvoje atstovas p. Steven O'Connor.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 18