BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EUROPOS KONKURENCIJOS DIENA - ATĖNUOSE

2003 02 13

Vasario 14 d. Graikijos sostinėje Atėnuose vyks jau tradicine tampančios Europos konkurencijos dienos renginiai. Svarbiausias jų - konferencija aktualiausiais konkurencijos politikos Europoje klausimais, kurią inicijavo Europos Komisija ir parėmė Europos Parlamentas. Konferencijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos pirmininkas Rimantas Stanikūnas.

Europos konkurencijos dienos paeiliui rengiamos toje šalyje, kuri tuo metu pirmininkauja Europos Sąjungoje. Šių dienų tikslas yra kuo plačiau supažindinti žmones su konkurencijos politikos reikšme ir su nauda, kurią jie, kaip eiliniai vartotojai, gali gauti plėtojant efektyvią konkurenciją. Šiemetinėje Europos konkurencijos dienos konferencijoje, kurioje pranešimus perskaitys Europos Komisijos nariai ir pareigūnai, didžiausias dėmesys ir bus skirtas konkurencijos stiprinimui ir vartotojų interesų gynimui vykstant spartiems pokyčiams šalių ekonomikoje dėl integracijos ir rinkų liberalizavimo procesų. Numatyta diskutuoti tokiomis aktualiomis temomis, kaip konkurencijos politikos ypatumai apsaugant vartotojų interesus stiprėjant tarpusavio sąveikai tarp ekonomikos ir politikos bei didėjant verslo įtakai; nesąžiningos konkurencijos apraiškų šalinimas stiprinant teisinę priežiūrą; vartotojų teisių apsauga plėtojantis finansinių paslaugų ir paskolų rinkoms ir kt. Bus aptartos konkurencijos politikos aktualijos pereinamuoju laikotarpiu į Europos Sąjungą integruojantis dabartinėms šalims kandidatėms.

Europos konkurencijos dienos skirtos tam, kad įvairių šalių piliečiai galėtų nuodugniau susipažinti su Europos Sąjungos vykdoma konkurencijos politika ir įsitikinti, kad ji pirmiausia yra naudinga jiems kaip vartotojams. Išplėtota sąžininga konkurencija rinkose - tai visų pirma didesnės vartotojų galimybės rinktis, gauti kokybiškas prekes ir paslaugas bei teigiamas poveikis visai ekonomikos raidai. Gerai suprasdami konkurencijos teikiamą naudą, tiek atskiri ūkio subjektai, tiek piliečiai gali aktyviau prisidėti šalinant antikonkurencinius veiksmus ir išaiškinant nesąžiningos konkurencijos faktus.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 04 19