Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

G4S SUSITARIMAI SU BANKAIS RIBOJO KONKURENCIJĄ

2014 04 11

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT, Teismas) patvirtino, kad UAB „G4S Lietuva“ (toliau – ir G4S) susitarimai su AB SEB banku (toliau –SEB), „Swedbank“, AB (toliau –Swedbank), AB DNB banku (toliau –DNB) ribojo konkurenciją pinigų tvarkymo rinkoje ir  bankų klientų galimybes rinktis inkasavimo  paslaugų teikėją.

Nepaisant to, LVAT panaikino 2012 m. gruodžio 20 d. Konkurencijos tarybos bankams skirtas baudas, nes, teismo vertinimu, bankai yra nekalti dėl konkurencijos ribojimo, kilusio iš jų sudarytų sutarčių.

„Gerbiame LVAT sprendimą. Tuo pačiu pažymime, kad visos sutarties šalys turėtų užtikrinti tai, kad jų sudaromos sutarys neribotų konkurencijos ir vartotojų pasirinkimo.

Konkurencijos tarybos atliktas tyrimas paskatino įmones nutraukti konkurenciją ribojančius veiksmus,  padidino konkurenciją pinigų tvarkymo rinkoje, o bankų klientams  suteikė galimybę pasinaudoti  konkurencijos teikiama nauda, renkantis inkasavimo paslaugų teikėją.“ – sako Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

LVAT vertinimu, Konkurencijos taryba nepakankamai įvertino G4S tyrimo metu teiktus įsipareigojimus, todėl grąžino bylą tarybai papildomam tyrimui atlikti.

Konkurencijos taryba papildomo tyrimo metu išsamiai įvertins, ar G4S pateikti įsipareigojimai užtikrins veiksmingą konkurenciją.

Atstovė viešiesiems ryšiams