Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

GALUTINĖ TEISMO NUTARTIS DEKUPAŽO BYLOJE: KONKURENCIJOS TARYBOS NUTARIMAS TEISĖTAS

2012 03 02

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria atmetė kaip nepagrįstą UAB „Puse Plus Kaunas“ skundą dėl Konkurencijos tarybos nutarimo panaikinimo.

Primename, kad 2010 m. pabaigoje Konkurencijos taryba priėmė nutarimą, kuriuo pripažino, kad UAB „Puse Plus Kaunas“ ir kitos įmonės (UAB „Creativa grupė“, IĮ „Terra animalis“ ir UAB „Senas Naujas“) pažeidė Konkurencijos įstatymo reikalavimus, nes sudarė susitarimus dėl minimalių dekupažo prekių kainų, be kita ko, numačiusius, kad dekupažo prekės vartotojams turi būti parduodamos su ne mažesniu kaip 45-50 proc. antkainiu. UAB „Puse Plus Kaunas“ buvo skirta 50 900 Lt bauda.

Ši LVAT nutartis parodo, kad Konkurencijos įstatymo reikalavimai, draudžiantys sudaryti konkurenciją ribojančius susitarimus dėl prekių kainų nustatymo, taikomi ir tuomet, jei nuostatos nėra aiškiai įtvirtintos sutartyse tarp įmonių, o pasireiškia kaip įmonių apsikeitimas tarpusavyje nuomonėmis dėl kainų, kadangi tokie veiksmai taip pat riboja konkurenciją ir daro žalą vartotojams, nes varžo jų galimybes įsigyti prekių palankiausiomis kainomis.

Konkurencijos taryba pažymi, jog susitarimai dėl kainų tiek tarp konkurentų, tiek tarp tiekėjų ir platintojų vertinami kaip darantys didžiausią žalą vartotojams. Todėl tokių susitarimų tyrimai yra vienas pagrindinių Konkurencijos tarybos veiklos prioritetų, nepaisant, kokiame veiklos sektoriuje jie sudaromi ir kokio dydžio įmonės tokius susitarimus sudaro.

Išsamus Konkurencijos tarybos nutarimo tekstas.

Išsamus LVAT nutarties tekstas.

Atstovė viešiesiems ryšiams