BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ĮMONĖ NUBAUSTA UŽ PIKTNAUDŽIAVIMĄ DOMINUOJANČIA PADĖTIMI TEIKIANT RITUALINES PASLAUGAS

2003 05 08

Vadovaudamasi Konkurencijos įstatymo nuostatomis, Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo atlikto tyrimo išvadas ir priėmė nutarimą dėl Biržuose veikiančios A. Jankausko paslaugų ir prekybos įmonės veiksmų, pažeidusių Konkurencijos įstatymo 9 straipsnio, draudžiančio piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi rinkoje, reikalavimus. A. Jankausko paslaugų ir prekybos įmonė įpareigota nutraukti neteisėtą veiklą, o už nustatytą Konkurencijos įstatymo pažeidimą jai paskirta 3000 litų piniginė bauda.

Atlikto tyrimo metu buvo išnagrinėta padėtis, kuri susiklostė Biržų mieste ir artimiausiose prie miesto esančiose gyvenvietėse dėl patalpų, skirtų atsisveikinti su mirusiaisiais, nuomos sąlygų. Paaiškėjo, kad teikiant ritualinių patalpų nuomos paslaugas neretai velionių artimiesiems yra primetamos ir papildomos sąlygos. Kadangi Biržų mieste yra įregistruoti du ūkio subjektai, teikiantys su žmonių laidojimu susijusias paslaugas ( minėta A. Jankausko įmonė ir UAB „Kremata“, kuri neturi šarvojimui skirtų patalpų), nustatyta atvejų, kai šarvojimo patalpos, priklausančios A. Jankausko įmonei, buvo nuomojamos su sąlyga, kad karstas ir visi laidojimo reikmenys bei kitos reikalingos paslaugos bus nupirktos tik šioje įmonėje. UAB „Kremata“, kuri kreipėsi į Konkurencijos tarybą, teigimu, tokiais veiksmais A. Jankausko paslaugų ir prekybos įmonė riboja kitų ūkio subjektų galimybes veikti ritualinių prekių ir paslaugų rinkoje.

Tyrimo metu nustatyta, kad A. Jankausko paslaugų ir prekybos įmonė dominuoja patalpų, skirtų atsisveikinti su mirusiaisiais, nuomos rinkoje Biržų mieste ir artimiausiose prie miesto esančiose gyvenvietėse. Nesuteikdama šios paslaugos klientams, įsigijusiems kitus reikalingus laidojimo reikmenis ne šioje įmonėje, piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi, užkirsdama kelią kitiems ūkio subjektams parduoti panašias prekes ir kliudydama įeiti į rinką tiems pardavėjams, kurie nesiūlo pirkti viso laidojimo paslaugų komplekso. Tokie šarvojimo patalpų nuomos rinkoje Biržuose dominuojančios A. Jankausko paslaugų ir prekybos įmonės veiksmai įvertinti kaip Konkurencijos įstatymo 9 straipsnio 4 punkto, kuris draudžia sutarties sudarymą, kai kitai sutarties šaliai primetami papildomi įsipareigojimai, kurie pagal komercinį pobūdį ar paskirtį nėra tiesiogiai susiję su sutarties objektu, pažeidimas.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 19