BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

„IMP BALTIC“ PASKIRTA 20 TŪKSTANČIŲ LITŲ BAUDA

2001 11 13

Konkurencijos taryba posėdyje priėmė nutarimą UAB „International Masters Publishers Baltic“ skirti 20 tūkst. litų piniginę baudą. Bauda paskirta todėl, kad ši bendrovė neįvykdė Tarybos jai nustatyto įpareigojimo.

Priimtame šių metų kovo pabaigoje Konkurencijos tarybos nutarime buvo konstatuota, kad UAB „IMP Baltic“ pažeidė Reklamos įstatymo reikalavimus. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad UAB „IMP Baltic“ reklaminiame lankstinuke apie „Namų medicinos enciklopedijos“ prenumeratą pateikta informacija vartotojams yra klaidinanti reklama. Bendrovė buvo įpareigota nutraukti šios klaidinančios reklamos naudojimą, nurodytu būdu paneigti klaidinančius teiginius ir apie nutarimo įvykdymą informuoti Konkurencijos tarybą.

UAB „IMP Baltic“ kovo mėn. priimtą nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Neseniai šis teismas skundą dėl Konkurencijos tarybos priimto nutarimo šios bendrovės veiksmų atžvilgiu atmetė kaip nepagrįstą.

Kol vyko teismo procedūros, UAB „IMP Baltic“ Lietuvos gyventojams rugpjūčio - spalio mėnesiais išplatino naujus lankstinukus, siūlančius užsiprenumeruoti paštu platinamą „Namų medicinos enciklopediją“, o juose vėl buvo praleista dalis informacijos, kuri yra svarbi norint išvengti vartotojų klaidinimo. Naujai išplatintuose reklaminiuose lankstinukuose vartotojams nenurodoma galutinė visiškai sukomplektuoto leidinio kaina ir jo įsigijimo terminai. Todėl Konkurencijos taryba atliko dar vieną tyrimą, kurio metu buvo nustatyta, kad UAB „IMP Baltic“ atnaujino klaidinančios reklamos naudojimą po įpareigojimo ją nutraukti, ir tuo pažeidė ankstesnį įpareigojimą. Vadovaujantis Reklamos įstatymo 22 straipsnio nuostatomis ir buvo priimtas nutarimas UAB „IMP Baltic“ skirti baudą.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2015 12 10