BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ĮSIGALIOJA SKAITMENINIŲ RINKŲ AKTO REIKALAVIMAI

Didžiųjų pasaulio interneto platformų prieigos valdytojai nuo šiol turi vykdyti visas Skaitmeninių rinkų akte (SRA) nustatytas pareigas.

„Apple“, „Alphabet“, „Meta“, „Amazon“, „Microsoft“ ir „ByteDance“ – šeši ūkio subjektai, kuriems Europos Komisija (EK) 2023 m. rugsėjo mėn. suteikė prieigos valdytojų statusą, nuo šių metų kovo 7 d. turi visapusiškai vykdyti visas minėtame akte nustatytas pareigas.

SRA tikslas – didinti ES skaitmeninių rinkų konkurencingumą ir sąžiningumą. Šiame akte nustatomos naujos taisyklės, taikytinos dešimčiai išskirtų pagrindinių platformos paslaugų, tokių kaip paieškos sistemos, elektroninė prekyba, mobiliosios programėlės, internetinė reklama ir pranešimų siuntimo paslaugos. Be to, suteikiama naujų teisių Europos įmonėms ir galutiniams naudotojams.

SRA nuostatų įgyvenimą prižiūri EK. Siekiant SRA veiksmingumo, nacionalinėms konkurencijos institucijos, tarp jų ir Konkurencijos taryba, savanoriškais pagrindais padės EK užtikrinti SRA vykdymą, pavyzdžiui, gauti skundus, prireikus prisidėti vykdant įmonių patikrinimus, rinkti informaciją ir kt.

Daugiau informacijos apie SRA ir įsigaliojusias prieigos valdytojų pareigas – EK pranešime.


 

Atnaujinta: 2024 03 08