BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ĮSIGALIOJO ANTIDEMPINGO MUITAI CEMENTUI

2001 10 11

Šiandien leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“ Nr. 80 išspausdintas, pritarus Ūkio ministerijai, Konkurencijos tarybos nutarimas „Dėl antidempingo muito taikymo importuojamam į Lietuvą Baltarusijos Respublikoje, Ukrainoje ir Rusijos Federacijoje pagamintam portlandcemenčiui“. Šis nutarimas buvo priimtas šių metų liepos 18 d., tačiau jo paskelbimas ir tuo pačiu įsigaliojimas buvo sustabdytas, kadangi priimtą nutarimą Vilniaus apygardos administraciniam teismui apskundė AB „Specializuota komplektavimo valdyba.“ Teismo nutartį, draudžiančią paskelbti nutarimą dėl antidempingo muitų cementui taikymo, Konkurencijos taryba apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, kuris rugsėjo 19 d. nutartimi Konkurencijos tarybos atskirąjį skundą patenkino. Nutartis kasacine tvarka neskundžiama.

Nutarime dėl antidempingo muitų taikymo nustatyti kiekybiniai antidempingo muitai bei priimti Baltarusijos Respublikos portlandcemenčio gamintojų įsipareigojimai dėl minimalių eksporto kainų. Nuo šiol į Lietuvos muitų teritoriją įvežamam Baltarusijoje pagamintam cementui taikomas 52 Lt/t, Ukrainoje pagamintam - 47 Lt/t, o Rusijos Federacijoje pagamintam - 22 Lt/t antidempingo muitai. Pagal Antidempingo įstatymo 4-ojo skirsnio nuostatas priimti trijų Baltarusijos Respublikos eksportuotojų įsipareigojimai dėl jų gaminamo portlandcemenčio eksporto į Lietuvos muitų teritoriją minimalių kainų. Jiems nebus taikomas antidempingo muitas.

Konkurencijos taryba, priėmusi šį nutarimą, siekia apginti vietinį gamintoją bei atsižvelgusi į valstybės interesus sudaryti vienodas konkurencijos sąlygas visiems rinkos dalyviams.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 18