BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ĮVYKO ANTROJI PROJEKTO #ATVIRAI SU KONKURENCIJOS TARYBA KONFERENCIJA

Šią savaitę įvyko antroji projekto #Atvirai su Konkurencijos taryba konkurencijos teisės konferencija. Konkurencijos tarybos, advokatų kontoros „Cobalt” ir Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos suorganizuoto renginio dalyviai diskutavo apie tai, kaip įsigyti verslą, kokie galimi įmonių įsigijimo iššūkiai ir sprendimai.

Pirmojoje konferencijos dalyje Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas supažindino renginio dalyvius su koncentracijų nagrinėjimo statistika, apžvelgė naujausią Konkurencijos tarybos praktiką.

„Konkurencijos taryba pastebi, kad daugėja koncentracijų, kurios gali reikšmingai apriboti konkurenciją rinkose. Šių koncentracijų vertinimas tampa gerokai sudėtingesnis ir užtrunka ilgesnį laiką. Todėl labai svarbu, kad įmonės visapusiškai bendradarbiautų su Konkurencijos taryba – tai prisidėtų prie greitesnio koncentracijų nagrinėjimo ir tuo pačiu paspartintų verslo įsigijimo bei pardavimo procesą”, – konferencijos metu pažymėjo Elonas Šatas.

Antrojoje konferencijos dalyje Konkurencijos tarybos Dominuojančių ūkio subjektų ir susijungimų priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotoja Lina Darulienė pristatė pranešimų apie koncentracijas pateikimo reikalavimus ir koncentracijų nagrinėjimo ypatumus. Skyriaus vedėja Jurgita Brėskytė supažindino renginio dalyvius su Konkurencijos tarybos teise peržiūrėti jau įgyvendintas koncentracijas ir kvietė verslą kreiptis į Konkurencijos tarybą net jei apie koncentraciją nebūtina pranešti, tačiau iškyla dvejonių dėl galimų koncentracijos pasekmių rinkai.

Konferencijos metu skirtingą Baltijos šalių patirtį tarptautiniuose sandoriuose, pranešimų apie koncentracijas pateikimo panašumus ir skirtumus pristatė advokatų kontoros „Cobalt” atstovai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Tai jau antroji projekto #Atvirai su Konkurencijos taryba konferencija, kviečianti privataus sektoriaus atstovus atvirai diskutuoti aktualiausiais konkurencijos teisės klausimais.

Konferencijos pranešimai:

Atnaujinta: 2016 11 09