Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KAIP NEPAŽEISTI KONKURENCIJOS TEISĖS BENDRADARBIAUJANT SU VALSTYBĖS INSTITUCIJOMIS – NAUJOJE ATMINTINĖJE

svetainė2.jpg

Konkurencijos taryba, reaguodama į sparčiai kintančią verslo aplinką bei siekdama sumažinti konkurencijos teisės taisyklių pažeidimo riziką, parengė Bendradarbiavimo su valstybės institucijomis atmintinę (toliau – Atmintinė).

Pastaruoju metu ne kartą pasitaikė atvejų, kai valstybės institucijos savo veiksmais sukuria palankias sąlygas įmonėms pažeisti konkurencijos teisę ar skatina konkurenciją ribojantį įmonių bendradarbiavimą. Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį, jog vien tai, kad konkurenciją ribojantys susitarimai yra sudaromi su valstybės institucijų žinia ar jų paskatinimu, neatleidžia įmonių nuo atsakomybės. Tikimasi, kad ši atmintinė atneš daugiau aiškumo abiem pusėms: įmonėms ir jų asociacijoms padės atsakyti į kylančius klausimus bendradarbiaujant su viešuoju sektoriumi, o valstybės institucijoms – įsivertinti, ar jų veiksmai neriboja konkurencijos ir nesukuria sąlygų įmonėms pažeisti sąžiningos konkurencijos principus.

Atmintinėje pateikti sektini konkurentų bendradarbiavimo su valstybės institucijomis pavyzdžiai ir informacija apie tai, kokie valstybės institucijų veiksmai galėtų sudaryti prielaidas įmonių atsakomybei atsirasti. Įmonės Atmintinėje taip pat ras patarimų, kaip tokių situacijų išvengti.

Su Atmine galite susipažinti čia.