Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KARTELIUS SUDARIUSIŲ ĮMONIŲ VADOVAMS SKIRTOS BAUDOS

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą ir už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo susitarimo bendrovės „Ministerium“ vadovei A. J. skyrė 900 Eur, o viešosios įstaigos „Media medis“ direktoriui J. V. – 920 Eur baudą.

Konkurencijos taryba 2015 m. nustatė, kad bendrovės „Ministerium“, „Nebūk briedis“ ir VšĮ „TV Europa“ sudarė kartelį, dalyvaudamos viešajame pirkime programinės įrangos sukūrimo darbams pirkti, o „Nebūk briedis“ ir VšĮ „Media medis“ sudarė draudžiamą susitarimą, dalyvaudamos viešajame pirkime viešinimo paslaugoms pirkti. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimus ūkio subjektams buvo skirtos baudos.

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui patvirtinus, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė kartelius, 2017 m. gruodį institucija kreipėsi į VAAT ir prašė skirti 4 įmonių vadovams asmeninę atsakomybę: apriboti teisę eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu nuo 3 iki 5 metų ir skirti baudas nuo 7 000 iki 14 000 Eur.

VAAT iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą ir bendrovės „Ministerium“ vadovei A. J. skyrė 900 Eur, o viešosios įstaigos „Media medis“ direktoriui J. V. – 920 Eur. Teismas konstatavo, kad kol nėra teismų praktikos skiriant sankcijas ūkio subjektų vadovams, didelės baudos užkirstų galimybę sąžiningai, teisingai ir protingai diferencijuoti ūkio subjektų vadovams skiriamas sankcijas ateityje.

VAAT sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.