BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KARTELIUS SUDARIUSIŲ VAIRAVIMO MOKYKLŲ VADOVAMS VAAT SKYRĖ ASMENINES SANKCIJAS

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą ir 10-čiai kartelius sudariusių vairavimo mokyklų vadovų pritaikė asmeninę atsakomybę.

Konkurencijos taryba prašė teismo 10-čiai vairavimo mokyklų vadovų, atsižvelgiant į tai, kiek jie tiesiogiai prisidėjo prie draudžiamo konkurentų susitarimo dėl vairavimo mokymo paslaugų kainų nustatymo, skirti asmenines sankcijas: vienam vadovui apriboti teisę eiti vadovaujančias pareigas 3 metus, 8 vadovams – 4 metus, dar vienam vadovui – 5 metus. Taip pat buvo prašoma papildomai skirti baudas nuo 6 tūkst. iki 10 tūkst. Eur.

VAAT teisėjų kolegija sutiko su Konkurencijos tarybos išvadomis, kad vairavimo mokykloms vadovavę asmenys tiesiogiai prisidėjo prie konkurentų sudarytų draudžiamų susitarimų. Vis dėlto teismas, įvertinęs atsakovų pateiktus duomenis apie turtinę padėtį ir kitas aplinkybes, nusprendė skirti švelnesnes sankcijas: 9 vadovams apribojo teisę eiti vadovaujančias pareigas 3 metus ir vienam jų papildomai skyrė 1000 Eur baudą, o dar vienam asmeniui apribojo teisę eiti vadovaujančias pareigas 1 metus.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT).

Konkurencijos taryba yra pateikusi VAAT prašymus skirti asmenines sankcijas dar 10 vadovų, prisidėjusių prie vairavimo mokyklų ir jas vienijančios asociacijos sudarytų kartelinių susitarimų.

Priminsime, jog tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba 2018 m. gruodį paskelbė, kad 26 vairavimo mokyklos ir jas vienijanti asociacija derino vairavimo mokymo paslaugų įkainius Vilniuje, Kaune bei Jurbarke. Konkurencijos tarybos tyrimo išvadas yra patvirtinęs ir LVAT.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur. Atsakomybė gresia ir tiems vadovams, kurie nutraukė darbo santykius su įstatymą pažeidusiais ūkio subjektais, tačiau yra prisidėję prie pažeidimo. Minėtas sankcijas ūkio subjektų vadovams Konkurencijos tarybos motyvuotu prašymu taiko teismas.

Atnaujinta: 2021 09 24