Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KEIČIASI ĮMOKŲ UŽ KONCENTRACIJŲ NAGRINĖJIMĄ DYDŽIAI  

Konkurencijos taryba, atsižvelgusi į Konkurencijos įstatymo pataisas ir institucijos patiriamas sąnaudas, patvirtino naujus įmokų dydžius už pranešimų apie koncentraciją ir prašymų leisti atlikti atskirus koncentracijos veiksmus nagrinėjimą. Jie bus taikomi nuo kovo 1 d.

Konkurencijos įstatyme nuo 2018 m. sausio 1 d. įtvirtintos didesnės bendrųjų pajamų ribos (20 mln. ir 2 mln. Eur), kurias viršijus ūkio subjektams kyla pareiga apie koncentraciją pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti jos leidimą. Be to, numatyta, kad ir Lietuvoje registruotų, ir užsienio ūkio subjektų bendrosioms pajamoms bus priskiriamos tik Lietuvos Respublikoje gautos pajamos.

Atsižvelgiant į šias bei kitas naujoves, Konkurencijos tarybai nebereikės nagrinėti mažesnes pajamas gaunančių įmonių koncentracijų, ir institucija analizuos stambesnių bendrovių sudaromus sandorius.

Konkurencijos taryba nustatė, kad ūkio subjektai už teikiamo pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimą turės mokėti 10 000 Eur dydžio užmokestį, o už teikiamo prašymo leisti atlikti atskirus koncentracijos veiksmus nagrinėjimą – 3 000 Eur dydžio užmokestį.

Vadovaudamasi Konkurencijos įstatymo nuostatomis ir remdamasi pranešimų apie koncentraciją nagrinėjimo metu patiriamomis sąnaudomis, Konkurencijos taryba kasmet ne vėliau kaip iki kovo 1 d. apskaičiuoja įmokų dydį. Šios įmokos naudojamos Konkurencijos tarybos pranešimų apie koncentraciją nagrinėjimo metu patirtoms sąnaudoms padengti.

Įmokos į Konkurencijos tarybos sąskaitą turi būti sumokėtos iki pranešimo apie koncentraciją ir prašymo leisti atlikti atskirus koncentracijos veiksmus pateikimo.