Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KEIČIASI PRANEŠIMO APIE KONCENTRACIJĄ PATEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA

glasses.jpg

Konkurencijos taryba, atsižvelgdama į Konkurencijos įstatymo (KĮ) pataisas, pakeitė Pranešimo apie koncentraciją pateikimo ir nagrinėjimo tvarką. Ji bus taikoma nuo 2018 m. sausio 1 d., kai įsigalios KĮ pakeitimai.

Tarp svarbiausių KĮ naujovių – padidinti bendrųjų pajamų, kurioms esant verslui kyla pareiga pranešti apie koncentraciją ir gauti Konkurencijos tarybos leidimą, dydžiai nuo 14,5 mln. ir 1,45 mln. Eur iki 20 mln. ir 2 mln. Eur.

Taip pat numatyta, kad ir Lietuvoje registruotų, ir užsienio ūkio subjektų bendrosioms pajamoms bus priskiriamos tik Lietuvos Respublikoje gautos pajamos, o prie pranešimo apie koncentraciją turi būti pridedamos nebe paskutinių trejų, o vienerių ūkinių metų koncentracijos dalyvių ir su jais susijusių ūkio subjektų finansinių ataskaitų rinkinių kopijos.

Pagal KĮ pataisas susijusiais asmenimis bus laikomi turintys daugiau nei 1/2 kito ūkio subjekto akcijų, nebent ši prezumpcija būtų paneigta; taip pat numatyta, kad viena koncentracija bus laikomi du arba daugiau sandorių, sudarytų tų pačių asmenų arba ūkio subjektų per dvejų metų laikotarpį.

Dar viena naujovė – nuo 2018 m. sausio 1 d. Konkurencijos taryba galės sustabdyti koncentracijos nagrinėjimo terminą, jei bent vienas iš koncentracijoje dalyvaujančių ar su jais susijusių ūkio subjektų per Konkurencijos tarybos nustatytą laiką nepateiks arba pateiks ne visą pranešimui apie koncentraciją nagrinėti reikalingą informaciją.

Konkurencijos taryba Pranešimo apie koncentraciją pateikimo ir nagrinėjimo tvarkoje patikslino susijusių ūkio subjektų grupės bendrųjų pajamų skaičiavimo principus, taip pat numatė, kad prie pranešimo turės būti pridėtas vadovo pasirašytas patvirtinimas apie ūkio subjekto Lietuvos Respublikoje gautas bendrąsias pajamas.