BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KETVIRTASIS KONKURENCIJOS EKSPERTŲ VIZITAS – TAURAGĖJE

Tauragės,  Jurbarko, Pagėgių ir Šilalės rajonų viešojo ir privataus sektorių atstovai birželio 8 d. laukiami Konkurencijos tarybos organizuojamo seminarų apie konkurenciją ciklo #SuKonkurencijaPoLietuvą renginyje Tauragėje.

Konkurencijos ekspertai seminaro dalyviams pristatys, kuo konkurencija naudinga valstybei, verslui ir vartotojams; kas yra karteliniai susitarimai bei kaip juos atpažinti viešuosiuose pirkimuose; koks perkančiosios organizacijos vaidmuo užtikrinant konkurenciją viešuosiuose pirkimuose; kas yra valstybės pagalba; kaip turėtų elgtis privataus verslo atstovai, jeigu jų konkurentai gauna neteisėtą valstybės pagalbą; kokia reklama gali klaidinti vartotojus.

Anot Konkurencijos tarybos pirmininko Šarūno Keserausko, iniciatyva #SuKonkurencijaPoLietuvą – tai puiki galimybė atvirai diskutuoti įvairiomis konkurencijos temomis su Lietuvos savivaldybėmis, joms priklausančiomis įmonėmis ir regionuose gyvuojančiu verslu.

Atvykstame dalytis informacija ir išgirsti, kas rūpi vieno ar kito regiono atstovams. Tik žinodami problemas ir apie jas kalbėdamiesi galime kartu rasti būdus išvengti konkurencijos ribojimų

Šarūnas Keserauskas

Vienos aktualių temų, kurioms bus skiriama daugiau dėmesio, – kaip nepažeisti konkurencijos viešuosiuose pirkimuose tiek šiuos organizuojant, tiek juose dalyvaujant, taip pat kaip viešojo sektoriaus sprendimai, pavyzdžiui, valstybės pagalba, gali paveikti konkurenciją.

„Savivaldybės parama verslui gali prisidėti prie visuotinai naudingų tikslų, skatinti ekonomikos plėtrą regione, mažinti nedarbą, gerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę. Tačiau siekiant šių tikslų, svarbu paramą skirti atsakingai. Jeigu parama skiriama nesilaikant valstybės pagalbos taisyklių, įmonėms gali tekti šią paramą grąžinti. Valstybės pagalbos taisyklių taikymas apsaugo įmones nuo neteisėtos paramos išieškojimo ir prisideda prie efektyvaus valstybės lėšų panaudojimo“, – teigė Konkurencijos tarybos Viešųjų subjektų priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotoja Agnė Adomaitytė.

#SuKonkurencijaPoLietuvą seminarai aktualiais konkurencijos klausimais jau vyko Kaune, Marijampolėje ir Alytuje. Šie renginiai finansuojami ES techninės paramos ir Konkurencijos tarybos lėšomis.

Atnaujinta: 2017 06 06