Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KLAIPĖDIEČIAMS APIE KONKURENCIJOS TEISĘ – IŠ PIRMŲ LŪPŲ

2014 11 20

Lapkričio 19-20 dienomis Konkurencijos taryba Klaipėdoje surengė nemokamus mokymus "Konkurencijos teisės aktualijos: Karteliai ir valstybės pagalba". Šiuose mokymuose dalyvavo Klaipėdos apskrities viešojo sektoriaus institucijos ir Klaipėdos regiono verslo atstovai.

Konkurencijos tarybos narė Jolanta Ivanauskienė pristatė viešuosiuose pirkimuose pasitaikančius kartelius, jų požymius bei būdus kaip tokių susitarimų išvengti. Mokymų dalyviai sužinojo apie Konkurencijos tarybos tirtus kartelius viešuosiuose pirkimuose, kitus tyrimus, o taip pat turėjo galimybę pasikonsultuoti aktualiais konkurencijos teisės klausimais.

Antroje mokymų dalyje buvo kalbama apie valstybės pagalbą. Konkurencijos tarybos ekspertės Stasė Vaitkūnienė ir Agnė Adomaitytė pristatė valstybės pagalbos formas ir rūšis, mažareikšmės (de minimis) pagalbos požymius, teismų bei Europos Komisijos praktiką, valstybės pagalbos modernizavimo perspektyvas bei kitus su valstybės pagalba susijusius dalykus.

Konkurencijos taryba reguliariai organizuoja seminarus ir kitus renginius, skirtus viešojo sektoriaus bei verslo bendruomenei, tarybos ekspertai nuolatos skaito pranešimus konferencijose, užsiima konkurencijos kultūros sklaida visuomenėje publikuodami straipsnius. Skatindama dialogą su verslo ir viešaisiais subjektais Konkurencijos taryba parengė du klausimynus, padėsiančius atpažinti valstybės pagalbą bei įvertinti mažareikšmės pagalbos (de minimis) sąsajas tarp ūkio subjektų.

Gruodžio 8-9 d. tokie pat mokymai bus surengti Šiaulių miesto bei apskrities viešųjų įstaigų bei verslo bendruomenei, o 2015 m. mokymai vyks ir kituose Lietuvos regionuose.

Atstovė viešiesiems ryšiams