BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA ATIDĖJO ĮPAREIGOJIMO TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJAI VYKDYMO TERMINĄ

Konkurencijos taryba nusprendė atidėti Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA) nustatytų įpareigojimų įvykdymo terminą. LTSA leista iki 2021 m. lapkričio 14 d. organizuoti įmonių konkurencingas atrankas.

Šių metų liepą Konkurencijos taryba pripažino, kad LTSA, pratęsdama sutartis su 42 vežėjais vežti keleivius tolimojo reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais, ribojo konkurenciją ir neleido į rinką įeiti naujiems dalyviams. LTSA įpareigota ne tik sumokėti 43 120 Eur baudą, bet ir ne vėliau kaip per 8 mėnesius nutraukti sutartis, o vežėjus atrinkti paskelbus konkurencingos atrankos procedūras.

Nors Konkurencijos tarybos sprendimas yra apskųstas Vilniaus apygardos administraciniam teismui, LTSA liko pareiga organizuoti konkurencingą procedūrą bei tokiu būdu pašalinti konkurencijos ribojimą, t. y. LTSA turi pareigą sudaryti sąlygas kitiems ūkio subjektams dalyvauti konkursuose ir varžytis dėl galimybės aptarnauti maršrutus, dėl kurių skelbiami konkursai. 

LTSA kreipėsi į Konkurencijos tarybą ir nurodė, kad jau imasi veiksmų, susijusių su naujų maršrutų nustatymu, pateikė įpareigojimų įvykdymo grafiką, tačiau prašė terminą pratęsti. LTSA informavo, jog su Susisiekimo ministerija susiderino ir parengė projektą, kuriame numatyti kriterijai, aiškiai apibrėžiantys maršrutų nustatymo tvarką, tačiau šiuo metu dėl COVID-19 aplinkybių keleivių vežimo tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais veikla vykdoma išskirtinėmis trumpalaikėmis sąlygomis, todėl LTSA sunku įvertinti realų maršrutų poreikį bei atlikti kitus veiksmus, siekiant patvirtinti naujus maršrutus ir organizuoti konkursus. 

Įvertinusi išdėstytus motyvus ir aplinkybes, Konkurencijos taryba nusprendė patenkinti LTSA prašymą ir jai skirtų įpareigojimų įvykdymo terminą pratęsti iki 2021 m. lapkričio 14 d. 

Nutarimas per vieną mėnesį nuo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2020 12 23