BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA ATKREIPĖ DĖMESĮ Į POTENCIALIAS PROBLEMAS DĖL ŽALOS BE KALTĖS ATLYGINIMO MODELIO

2021 03 09

Specialus reguliavimas, pagal kurį valstybė pacientams atlygintų COVID-19 vakcinų padarytą žalą, turi būti įvertintas tiek valstybės pagalbos, tiek konkurencijos požiūriu. Tokią išvadą pateikė Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomą įteisinti vadinamąjį žalos be kaltės atlyginimo modelį.

Šiuo metu galiojantis teisinis reglamentavimas įtvirtina taisyklę, kad pacientas, kuriam sutrinka sveikata dėl tam tikrų vaistinių preparatų vartojimo, neturi galimybės gauti žalos atlyginimą pagal žalos be kaltės modelį. Tokia tvarka taikoma vienodai visų vakcinų (vaistinių preparatų) atveju, o atsiradusi žala sveikatai gali būti atlyginta pacientams kreipiantis į teismą.

Jeigu būtų nuspręsta įteisinti žalos be kaltės atlyginimo modelį ir valstybės lėšomis (visiškai ar dalinai) atlyginti COVID-19 vakcinų padarytą žalą, Konkurencijos tarybos nuomone, tai gali būti laikoma valstybės pagalba ir turėtų būti suderinta su Europos Komisija (EK), nes valstybė prisiimtų išlaidas, kurias įprastomis rinkos sąlygomis turėtų patirti vakcinų gamintojai. Žalos be kaltės atlyginimo modelio nereikėtų derinti su EK, jeigu įmokas į atitinkamą fondą mokėtų vakcinų gamintojai, kurių lėšomis ir būtų kompensuojama žala pacientams.

Taip pat Konkurencijos taryba atkreipė SAM dėmesį, kad tuo atveju, jeigu COVID-19 vakcinos ateityje konkuruotų su kitais vaistiniais preparatais, skirtais užtikrinti apsaugą nuo minėtos ligos, toje pačioje rinkoje veikiantiems ūkio subjektams neturi būti sudaromos skirtingos konkurencijos sąlygos taikant skirtingą žalos kompensavimo modelį.

Atnaujinta: 2021 03 09