BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA ATKREIPIA DĖMESĮ Į SIŪLOMO ATIDĖTI ELEKTROS RINKOS LIBERALIZAVIMO POVEIKĮ KONKURENCIJAI IR KAINOMS

Sprendimas atidėti elektros rinkos liberalizavimo antrojo etapo terminą gali praretinti nepriklausomų elektros tiekėjų gretas ir sumažinti konkurenciją. Tokias išvadas Energetikos ministerijai išsiuntė Konkurencijos taryba, įvertinusi siūlomus įstatymų pakeitimus.

Vyriausybė planuoja šią savaitę svarstyti įstatymų paketą, kuriame numatoma visuomeninį tiekimą elektros rinkos liberalizavimo antrojo etapo buitiniams vartotojams nutraukti ne 2022 m. sausio 1 d., bet 2022 m. liepos 1 d.

Išnagrinėjusi teikiamus pasiūlymus, Konkurencijos taryba akcentavo teisinio reguliavimo riziką, kad liberalizavimo antrojo etapo termino atidėjimas gali padidinti neapibrėžtumą esamiems ir potencialiems nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams.

„Šie tiekėjai savo veiklą planavo atsižvelgdami į tai, kad liberalizavimo antrasis etapas įvyks iki 2022 m. sausio 1 d., o šio etapo atidėjimas gali apsunkinti jų veiklą, nes juos, tikėtina, pasirinks mažesnis skaičius vartotojų negu būtų buvęs tuo atveju, jeigu liberalizavimo antrasis etapas nebūtų atidėtas“, – teigiama Konkurencijos tarybos rašte.

Be to, kaip pažymi Konkurencijos taryba, pakeitus teisės aktus, nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams ši veikla gali atrodyti mažiau patraukli, mažiau prognozuojama ir itin rizikinga. Todėl pokyčiai gali sumažinti paskatas naujiems nepriklausomiems teikėjams pradėti verstis šia veikla, o esamus tiekėjus gali paskatinti svarstyti galimybę stabdyti tokią veiklą. Galiausiai, dėl to gali sumažėti ūkio subjektų skaičius atitinkamoje rinkoje, o konkurencija tarp jų gali tapti mažiau veiksminga.

Konkurencijos taryba primena, kad elektros rinkos liberalizavimas vyksta įgyvendinant ES teisės aktų reikalavimus ir siekiant, kad dėl buitinių vartotojų, atsisakiusių monopolinio tiekimo paslaugų, konkuruotų nepriklausomi elektros tiekėjai.

„Suprantame Vyriausybės norą reaguoti į staiga išaugusias elektros kainas ir būtent todėl atkreipiame dėmesį, kad atidėjus liberalizavimo terminą gali sumažėti konkurencija tarp nepriklausomų elektros tiekėjų – dėl to mažėtų jų paskatos konkuruoti ir vartotojams siūlyti kuo palankesnes elektros kainas. Taigi ilgainiui gali būti pasiektas priešingas efektas, nei planuoja Vyriausybė“, – sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Jis pridūrė, kad būtent veiksminga konkurencija rinkose paprastai užtikrina mažesnes prekių ir paslaugų kainas, skatina inovacijas bei pažangą.

Atnaujinta: 2021 11 25