Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA: ATSISAKYMAS PATIKRINIMO METU PATEIKTI DOKUMENTUS YRA ITIN PAVOJINGAS PROCEDŪRINIS PAŽEIDIMAS

2014 02 25

Vasario 19 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pripažino, kad  Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė UAB „LitCon“ 615 000 litų baudą už kliudymą Konkurencijos tarybos pareigūnams atlikti tyrimo veiksmus.

Tyrimą dėl kliudymo atlikti tyrimą Konkurencijos taryba pradėjo po to, kai jos pareigūnai, tirdami įmonių, dalyvaujančių viešuosiuose pirkimuose statybiniams įrengimo darbams pirkti, veiksmus, atliko patikrinimą vienos iš įtariamų įmonių – UAB „LitCon“ – patalpose. Patikrinimo metu UAB „LitCon“ darbuotojas neleido Konkurencijos tarybos pareigūnams paimti dokumento, galinčio turėti įrodomosios reikšmės tyrimui. Nepaisant įspėjimo apie įstatymuose numatytą atsakomybę, UAB „LitCon“  darbuotojas išnešė svarbų dokumentą iš tikrinamų patalpų ir tik po tam tikro laiko pateikė jį Konkurencijos tarybos pareigūnams. Tokie įmonės darbuotojo veiksmai sukėlė riziką dėl galimo dokumento sugadinimo ar pakeitimo, dėl ko galėjo būti prarasta dokumento įrodomoji vertė.

Įmonės darbuotojo veiksmus Konkurencijos taryba įvertino kaip kliudymą paimti dokumentus, turinčius įrodomosios reikšmės atliekamam tyrimui ir 2013 m. liepos 17 d. UAB „Litcon“ skyrė baudą.

VAAT pripažino, kad Konkurencijos tarybos atliekamo patikrinimo metu UAB „LitCon“ patalpose UAB „LitCon“ darbuotojų atsisakymas pareigūnams pateikti dokumentą, turintį įrodomosios reikšmės tyrimui, jį išnešant iš tikrinamos patalpos, yra vertinamas kaip itin pavojingas procedūrinis pažeidimas.

Atliekamų tyrimų operatyvumas ir efektyvumas labai priklauso nuo to, ar įmonės tinkamai bendradarbiauja su Konkurencijos taryba, ar pateikia informaciją ir dokumentus būtinus tyrimui atlikti ne tik atliekant tyrimą, bet ir patikrinimų atliekamų ūkio subjektų patalpose metu.

Už privalomų reikalavimų pateikti tyrimui reikalingą informaciją nevykdymą 2012 m. vasario 23 d. nutarimu Konkurencijos taryba skyrė baudą UAB „Plungės duona“.

Pastabos

(1)Konkurencijos įstatymas numato draudimą įmonėms kliudyti Konkurencijos tarybos pareigūnams įeiti ir patikrinti ūkio subjekto patalpas, teritoriją ir transporto priemones, peržiūrėti ar paimti dokumentus ir daiktus, turinčius įrodomosios reikšmės tiriant bylą.

(2) Už šio draudimo pažeidimą įmonėms gali būti skiriama piniginė bauda iki 1 proc. bendrųjų metinių pajamų praėjusiais ūkiniais metais.

Atstovė viešiesiems ryšiams