Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA BAIGĖ TYRIMĄ DĖL ĮTARIAMO DRAUDŽIAMO SUSITARIMO KOGENERACINIŲ JĖGAINIŲ DIEGIMO SEKTORIUJE

2014 11 26

Konkurencijos taryba baigė tyrimą dėl galimai draudžiamo susitarimo tarp ūkio subjektų, įgyvendinančių kogeneracinių jėgainių projektus.

Konkurencijos tarybos tyrėjų vertinimu, UAB „Lukrida“ ir UAB „Manfula“ nuo 2010 metų siekė riboti konkurenciją kogeneracinių jėgainių statybos rinkoje, nustatydamos įsigyjamų vidaus degimo variklių vieną iš sudedamųjų kainos dalių per trečiąją bendrovę UAB „Envija“. UAB „Lukrida“ ir UAB „Manfula“ fiksavo minimalią maržą, kurią UAB „Envija“ taikė bendrovėms UAB „Lukrida“ ir UAB „Manfula“, parduodama vidaus degimo variklius.

Išsiųstame pranešime Konkurencijos tarybai siūloma pripažinti, kad UAB „Lukrida“, UAB „Envija“ ir UAB „Manfula“ pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio ir SESV 101 straipsnio reikalavimus.

Konkurencijos taryba pažymi, kad Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 1 punktas įtvirtina draudimą nustatyti tam tikros prekės kainas arba kitas pirkimo ar pardavimo sąlygas, toks pat draudimas įtvirtintas ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 101 straipsnio 1 dalyje.

Pastabos:

 -Išsiųsdami pranešimą, Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai informuoja įstatymo pažeidimu įtariamus asmenis apie tyrimo išvadas, tačiau tyrimo išvadų išsiuntimas nereiškia, kad įstatymo pažeidimas jau yra nustatytas. Pranešimas apie tyrimo išvadas yra dokumentas, kurį, baigę tyrimą, parengia Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai ir siunčia tyrimu suinteresuotiems asmenims. Šis dokumentas nėra viešai skelbiamas. Gavę pranešimą, pažeidimu įtariami ūkio subjektai įgyja galimybę susipažinti su tyrimo medžiaga bei raštu pateikti savo paaiškinimus. Paaiškinimai taip pat gali būti teikiami žodžiu per Konkurencijos tarybos posėdį, kuriame išklausomos visos bylos šalys.

Atstovė viešiesiems ryšiams