BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA, BAIGUSI TYRIMĄ, VIEŠINS INFORMACIJĄ APIE ĮTARIAMĄ PAŽEIDIMĄ

2024 01 22

Konkurencijos taryba, atsižvelgusi į Europos Komisijos ir kitų šalių praktiką, nuo šiol savo interneto svetainėje skelbs informaciją apie tai, kad baigė tyrimą ir išsiuntė pranešimą apie įtariamą pažeidimą (angl. Statement of Objections) galimai konkurencijos teisę pažeidusiam subjektui bei kitiems suinteresuotiems asmenims.

Toks pranešimas siunčiamas baigus tyrimo veiksmus, siekiant šalis supažindinti su institucijos pareigūnų atlikto tyrimo procesu, dokumentais ir išvadomis, kurios prieš tai yra patvirtintos Konkurencijos tarybos, ir suteikiant galimybę įtariamos įmonės ar viešojo administravimo subjekto atstovams pasisakyti dėl tyrimo metu nustatytų aplinkybių.

Šalys, susipažinusios su surinkta medžiaga ir atliktu vertinimu, turi teisę raštu pateikti savo argumentus tarybai bei išklausymo posėdyje pateikti savo poziciją žodžiu, prieš Konkurencijos tarybai priimant galutinį nutarimą dėl galimo pažeidimo.  

Svarbu pažymėti, jog pranešimas apie įtariamą pažeidimą nėra galutinis Konkurencijos tarybos sprendimas bei niekaip neriboja jos teisės galutiniu sprendimu padaryti kitokias išvadas dėl įtariamo konkurencijos teisės pažeidimo nei siūloma pranešime.

Visas pranešimo tekstas bus siunčiamas tik galimiems pažeidėjams ir suinteresuotoms šalims, o viešai bus pateikiamas trumpas pažeidimo aprašymas ir įvardijamos įmonės, kurios įtariamos pažeidusios įstatymų reikalavimus.

Informaciją apie subjektams išsiųstą pranešimą dėl galimo pažeidimo nuspręsta viešinti siekiant didesnio Konkurencijos tarybos vykdomų tyrimų skaidrumo ir viešumo bei vadovaujantis gerąja Europos Komisijos ir kitų šalių konkurencijos institucijų praktika. Iki šiol buvo viešinami tik galutiniai Konkurencijos tarybos priimti sprendimai dėl nustatytų pažeidimų.

Atnaujinta: 2024 01 22