BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA DAR VASARĮ ĮSPĖJO „LITEXPO“ IR ŠALIES AUKŠTĄSIAS MOKYKLAS DĖL GALIMO KONKURENCIJOS RIBOJIMO

2023 03 22

Reaguodama į kovo 21 d. portale delfi.lt pasirodžiusią publikaciją, kad studijas pristatančioje parodoje, kurią organizuoja „Litexpo“, neleista dalyvauti kitų šalių universitetams, Konkurencija taryba informuoja, jog dar vasario mėnesį įspėjo tiek „Litexpo“, tiek aukštųjų mokyklų vadovus vienijančias organizacijas apie riziką pažeisti Konkurencijos įstatymą.

Konkurencijos taryba buvo gavusi informacijos, kad Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ 2023 m. kovo 30–31 d. organizuoja didžiausią Lietuvoje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą „KARJERA&STUDIJOS“, kurioje gali dalyvauti tik Lietuvos universitetai, aukštosios mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos. Institucijos gautais duomenimis, esą Lietuvos aukštosios mokyklos svarstė kelti sąlygas „Litexpo“, kad minėtoje parodoje dalyvautų tik tokiu atveju, jeigu renginyje nebūtų užsienio universitetų.

Konkurencijos taryba išsiuntė „Litexpo“, Lietuvos universitetų rektorių konferencijai bei Lietuvos kolegijų direktorių konferencijai įspėjamąjį raštą, kad tokie veiksmai (kolektyvinis boikotas) gali būti vertinamas kaip konkurenciją ribojantis susitarimas ir užtraukti atsakomybę. Rašte taip pat priminta, kad konkuruojantys ūkio subjektai turi laikytis sąžiningos konkurencijos principų ir savarankiškai spręsti dėl savo elgesio rinkoje, įskaitant ir tai, kokiose parodose ir kokiomis sąlygomis dalyvauti ar nedalyvauti.

Vykdydama prevencinę veiklą ir siųsdama ūkio subjektams įspėjimus apie įtariamus konkurencijos ribojimus, Konkurencijos taryba siekia atkreipti galimų pažeidėjų dėmesį, paskatinti juos įsivertinti ir prireikus pakeisti elgesį, kad kuo greičiau būtų pašalintas įtariamas Konkurencijos įstatymo pažeidimas.

Kokiu būdu spręsti konkurencijos problemas konkrečiu atveju – pradėti pažeidimo tyrimą, imtis prevencinių priemonių ar kitų veiksmų, Konkurencijos taryba sprendžia individualiai, atsižvelgdama į turimus įrodymus, galimo pažeidimo pobūdį, jo strateginę reikšmę ir kitus principus.

Dėl konkrečių ūkio subjektų veiksmų atitikties Konkurencijos įstatymo reikalavimams institucija sprendžia tik atlikusi tyrimą ir įvertinusi aplinkybių visumą.

Atnaujinta: 2023 03 22