BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA IŠLAIKĖ STABILIAS POZICIJAS TARP VERTINAMŲ PASAULIO KONKURENCIJOS INSTITUCIJŲ

Pasaulio konkurencijos institucijų veiklą kasmet vertinantis konkurencijos teisės ir tyrimų centras „Global Competition Review“, išanalizavęs praėjusių metų Konkurencijos tarybos rezultatus, jau septintus metus iš eilės skyrė jai tris žvaigždutes iš penkių. Tokio pat įvertinimo sulaukė konkurencijos priežiūros institucijos iš Belgijos, Latvijos, Norvegijos, Nyderlandų ir kitų valstybių.

„Global Competition Review“ centras atkreipė dėmesį, kad, Konkurencijos taryba, turėdama palyginti nedidelius žmogiškuosius ir finansinius išteklius, praėjusiais metais išnagrinėjo daugiau įmonių susijungimų (2020 m. išduoti 24 leidimai vykdyti koncentracijas, o 2019 m. – 22), taip pat, nepaisant COVID-19 pandemijos, atliko daugiau patikrinimų vykdydama tyrimo veiksmus dėl galimų Konkurencijos įstatymo pažeidimų.

Užsienio ekspertai palankiai įvertino pokyčius, susijusius su vadinamosios ECN+ direktyvos nuostatų perkėlimu į nacionalinę teisę, siekiant ES mastu sureguliuoti konkurencijos institucijų veiklos – nepriklausomumo, pakankamų išteklių, įgaliojimų baudų skyrimo galimybių, bendradarbiavimo – ir kitus klausimus, stiprinti Konkurencijos tarybos įgaliojimus ir taip užtikrinti veiksmingesnę konkurencijos apsaugą Lietuvoje. Naujomis taisyklėmis siekiama pagerinti bendradarbiavimą su kitomis institucijomis atliekant tyrimus ir suteikti Konkurencijos tarybai daugiau įgaliojimų skiriant didesnes baudas už pasikartojančius Konkurencijos įstatymo pažeidimus. Institucija taip pat paskelbė atnaujintas draudžiamų susitarimų atleidimo nuo baudų ir jų sumažinimo taisykles, gaires dėl atliekamų patikrinimų, bendradarbiavimo su kitų ES narių konkurencijos ar kitomis kompetentingomis institucijomis ir paaiškinimus dėl dominuojančios padėties nustatymo.

Atlikdami vertinimą konkurencijos teisės ir tyrimų centro atstovai apklausė ir Lietuvos konkurencijos teisės specialistus, advokatus. Jie teigiamai atsiliepė apie Konkurencijos tarybos praėjusių metų rezultatus, išskirdami jos nepriklausomumą, aktyvų naudojimąsi konkurencijos kultūros stiprinimo ir pažeidimų  prevencijos priemonėmis, teismų patvirtintus institucijos sprendimus, taip pat manė, kad Konkurencijos taryba galėtų pagerinti veiklos rezultatus greičiau nagrinėdama įmonių pranešimus vykdyti koncentracijas.

2020 m. Konkurencijos taryba nustatė 3 Konkurencijos įstatymo pažeidimus, nubaudė 1 prekybos tinklą už draudžiamus veiksmus maisto ir gėrimų tiekėjų atžvilgiu, skyrė 933 720 Eur baudų įstatymus pažeidusioms įmonėms ir viešiesiems subjektams, įvertino 482 teisės aktus bei pateikė Europos Komisijai derinti 42 valstybės pagalbos priemones.

Atnaujinta: 2021 09 15