BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA IŠLAIKO AUKŠTAS POZICIJAS PASAULIO KONKURENCIJOS INSTITUCIJŲ REITINGE

Konkurencijos teisės tyrimų centro „Global Competition Review“ (GCR) kasmet atliekamame pasaulio konkurencijos priežiūros institucijų 2022 m. veiklos vertinime Konkurencijos tarybai skirtos trys žvaigždutės iš penkių galimų. Taip pat palankiai buvo įvertintos ir kitų šalių, pavyzdžiui, Belgijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos, konkurencijos priežiūros institucijos.

Vertindami Konkurencijos tarybos veiklą, GCR ekspertai apklausė šalies teisės specialistus, advokatus, analizavo institucijos finansinius bei žmogiškuosius išteklius, įtaką konkurencijos kultūros sklaidai, apžvelgė praeitų metų rezultatus koncentracijų nagrinėjimo, kartelinių susitarimų tyrimo srityse. Be to, GCR vertino Konkurencijos tarybos priimtų nutarimų apskundimo ir ginčų baigties teismuose rodiklius, analizavo teiktas išvadas dėl teisės aktų projektų, kartu su Latvijos konkurencijos institucija inicijuotą stebėseną elektroninės prekybos srityje.

Savo išvadose GCR centras pažymėjo, kad Konkurencijos taryba, turėdama palyginti nedidelius žmogiškuosius išteklius ir būdama viena mažiausių konkurencijos institucijų Europoje, yra palankiai vertinama šalies teisininkų bendruomenės, kuri pripažįsta Konkurencijos tarybos nepriklausomumą, ambicijas ir rezultatus koncentracijų nagrinėjimo srityje, tiriant tiek privataus verslo, tiek viešojo sektoriaus subjektų pažeidimus, tačiau norėtų matyti daugiau iniciatyvos pradedant tyrimus dėl piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi.

Užsienio ekspertai atkreipė dėmesį, jog 2022 m. buvo nustatyti du karteliniai susitarimai vaistų pardavimo bei nekilnojamojo turto rinkose. Nustačius, jog Lietuvos vaistinių asociacija ir 8-ios vaistais prekiaujančios bendrovės susitarė dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių, už Konkurencijos įstatymo pažeidimą buvo skirta baudų  už 72,6 mln. Eur. Tyrimų centro atstovai taip pat pastebėjo, jog net 20 proc. institucijos nagrinėtų koncentracijų atvejų pareikalavo gilesnės teisinės ir ekonominės analizės. Įvertintas ir kasmet Konkurencijos tarybos skaičiuojamas jos veikla sukuriamos tikėtinos naudos vartotojams dydis, kuris 2020–2022 m. siekė 18,4 mln. Eur, o jos santykis su vidutiniu metiniu institucijos biudžetu buvo 6,9:1 ir viršijo įsipareigojimą, jog organizacijos veiklai iš biudžeto skirtas 1 Eur atneštų bent 5 Eur tikėtinos naudos vartotojams.

2022 m. Konkurencijos taryba nustatė 2 Konkurencijos įstatymo pažeidimus, iš viso skyrė 74 346 570 Eur baudų įstatymus pažeidusioms įmonėms, davė 17 leidimų vykdyti koncentracijas, iš jų – vieną su įsipareigojimais, įvertino 453 teisės aktų projektus bei pateikė Europos Komisijai derinti 21 valstybės pagalbos priemonę.

Atnaujinta: 2023 10 16