Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA ĮTARIA ALYTAUS M. SAVIVALDYBĘ PRIVILIGIJAVUS UAB „LITESKO“

2015 06 10

Konkurencijos taryba baigė tyrimą ir išsiuntė pranešimą dėl Alytaus m. savivaldybės sprendimų, galimai apribojusių konkurenciją ir vartotojų teisę rinktis. Alytaus m. savivaldybė be konkurencingos procedūros papildomam 10 metų terminui  (iki 2026 metų) pratęsė su UAB „Litesko“ sudarytas šilumos tinklų modernizavimo bei turto nuomos sutartis. Alytaus m. savivaldybė taip pat pakeitė šilumos ūkio modernizavimo konkurso sąlygose numatytus reikalavimus dėl papildomų investicijų ir turto perdavimo UAB „Litesko“ naudai.

Konkurencijos tarybos tyrėjų vertinimu, savivaldybė pakeitusi viešai skelbtas konkurso sąlygas, jam pasibaigus ir sudarius sutartį su jo laimėtoja UAB „Litesko“, galimai diskriminavo  kitus ūkio subjektus – UAB „Litesko“ konkurentus, norėjusius dalyvauti Alytaus miesto šilumos ūkio modernizavimo procese. Minėti savivaldybės sprendimai  galėjo pažeisti sąžiningos konkurencijos principus, kuriuos saugo Konkurencijos įstatymo 4 straipsnis.

Konkurencijos tarybos išsiųstame pranešime siūloma įpareigoti Alytaus m. savivaldybę panaikinti konkurenciją ribojančius savivaldybės sprendimus. Galutinį sprendimą dėl išsiųstame pranešime pareikštų įtarimų Konkurencijos taryba priims tik išklausiusi visus suinteresuotus asmenis.

Pastabos:

1. Išsiųsdami pranešimą, Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai informuoja įstatymo pažeidimu įtariamus asmenis apie tyrimo išvadas, tačiau tyrimo išvadų išsiuntimas nereiškia, kad įstatymo pažeidimas jau yra nustatytas. Pranešimas apie tyrimo išvadas yra dokumentas, kurį, baigę tyrimą, parengia Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai ir siunčia tyrimu suinteresuotiems asmenims. Šis dokumentas nėra viešai skelbiamas.

2. Drauge su pranešimu, pažeidimu įtariami asmenys gauna galimybę susipažinti su tyrimo medžiaga bei raštu pateikti savo paaiškinimus. Paaiškinimai taip pat gali būti teikiami žodžiu per posėdį, kuriame yra išklausomi pažeidimu įtariami asmenys ir kiti suinteresuoti asmenys. Konkurencijos taryba, priimdama galutinį sprendimą, įvertina ir atsižvelgia į visus paaiškinimus.

Atstovė viešiesiems ryšiams