Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA ĮTARIA KARTELĮ VIEŠUOSIUOSE PIRKIMUOSE

2127_b50a3a7ab150bf9814e5b5e57b45aeee.jpg

Konkurencijos taryba baigė tyrimą dėl traktorių ir medienos ruošimo technikos prekyba užsiimančių įmonių galimai sudaryto kartelio.

Preliminariu Konkurencijos tarybos ekspertų vertinimu, UAB „Rovaltra“ ir UAB „Žagarės inžinerija“ galėjo sudaryti draudžiamą susitarimą, dalyvaudamos UAB „Fontas LT“ organizuotame viešajame pirkime biomasės smulkintuvui su manipuliatoriumi pirkti. Šios įmonės įtariamos Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio pažeidimu.

Konkurencijos tarybos tyrėjų preliminariu vertinimu, tyrimo metu nustatytų faktinių aplinkybių visuma, įmonių tarpusavio susirašinėjimas bei Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija patvirtina, kad įmonės galimai sudarė susitarimą dėl kainų nustatymo.

Pranešimo apie baigtą tyrimą medžiagą yra skirta tik pažeidimu įtariamoms įmonėms ir suinteresuotoms šalims. Išsiųsdami pranešimą, Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai informuoja įstatymo pažeidimu įtariamus asmenis apie tyrimo išvadas, tačiau tyrimo išvadų išsiuntimas dar nereiškia, kad įstatymo pažeidimas jau yra nustatytas. Drauge su pranešimu, pažeidimu įtariami asmenys gauna galimybę susipažinti su tyrimo medžiaga bei raštu pateikti savo paaiškinimus. Paaiškinimai taip pat gali būti teikiami žodžiu per viešą posėdį, kuriame yra išklausomi pažeidimu įtariami asmenys ir kiti suinteresuoti asmenys. Konkurencijos taryba, priimdama galutinį sprendimą, įvertina ir atsižvelgia į visus šalių paaiškinimus.

2015 metais Konkurencijos taryba nustatė draudžiamus susitarimus tarp bendrovių veikiančių, kino, šilumos ir biokuro gamybos, viešinimo paslaugų ir koogeneracinių jėgainių platinimo srityse.