Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA ĮTARIA KAUNO M. SAVIVALDYBĘ PRIVILEGIJAVUS SAVIVALDYBĖS ĮMONĘ „KAPINIŲ PRIEŽIŪRA“

2016 02 19
įtaria.jpg

Konkurencijos taryba baigė tyrimą dėl Kauno miesto savivaldybės sprendimų, susijusių su Kauno miesto kapinių priežiūros ir laidojimo paslaugų teikimo organizavimu, atitikties Konkurencijos įstatymui.

Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo gavusi pranešimų, kad Kauno m. savivaldybė suteikė savo įmonei „Kapinių priežiūra“ išimtines teises atlikti kapinių prižiūrėtojo funkcijas, žmogaus palaikų laidojimui skirto kapo kasimą, taip pat pirminį žmogaus palaikų vežimą ir laikymą Kauno mieste, nors ten veikia daugiau nei penkios panašias paslaugas teikiančios įmonės.

Tyrimo metu Kauno m. savivaldybė panaikino sprendimą SĮ „Kapinių priežiūra“ neterminuotam laikotarpiui suteikti išimtines teises teikti kapinių priežiūros paslaugas. Tačiau iškart po to, neorganizuojant konkurso ar kitos konkurencingos procedūros, Kauno m. savivaldybė 2015 m. lapkričio 6 d. pasirašė sutartį su ta pačia  SĮ „Kapinių priežiūra“. Tokiu būdu savivaldybė privilegijavo šia įmonę bei užkirto kelią potencialiems SĮ „Kapinių priežiūra“ konkurentams varžytis dėl šių paslaugų teikimo.

Preliminariu Konkurencijos tarybos vertinimu, Kauno m. savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį, draudžiantį viešojo administravimo subjektams riboti konkurenciją.

Konkurencijos tarybos išsiųstame pranešime siūloma įpareigoti Kauno m. savivaldybę panaikinti konkurenciją ribojančius sprendimus. Galutinį sprendimą dėl išsiųstame pranešime pareikštų įtarimų Konkurencijos taryba priims tik išklausiusi visus suinteresuotus asmenis.

Pastabos:

  1. Išsiųsdami pranešimą, Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai informuoja įstatymo pažeidimu įtariamus asmenis apie tyrimo išvadas, tačiau tyrimo išvadų išsiuntimas nereiškia, kad įstatymo pažeidimas jau yra nustatytas. Pranešimas apie tyrimo išvadas yra dokumentas, kurį, baigę tyrimą, parengia Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai ir siunčia tyrimu suinteresuotiems asmenims. Šis dokumentas nėra viešai skelbiamas.
  2. Drauge su pranešimu, pažeidimu įtariami asmenys gauna galimybę susipažinti su tyrimo medžiaga bei raštu pateikti savo paaiškinimus. Paaiškinimai taip pat gali būti teikiami žodžiu per posėdį, kuriame yra išklausomi pažeidimu įtariami asmenys ir kiti suinteresuoti asmenys. Konkurencijos taryba, priimdama galutinį sprendimą, įvertina ir atsižvelgia į visus paaiškinimus.