BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA ĮTARIA MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĘ TOLIAU PAŽEIDINĖJANT KONKURENCIJOS TEISĘ

2016 02 19

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Molėtų raj. savivaldybės netinkamo Konkurencijos tarybos įpareigojimo įvykdymo.

2014 m. birželio 26 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad Molėtų rajono savivaldybė bendrovei UAB „Molėtų švara“ neskelbdama konkurso ar kitos konkurenciją užtikrinančios procedūros suteikė išimtines teises teikti komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas rinkoje ir įpareigojo Savivaldybę tokius veiksmus nutraukti. Konkurencijos taryba įtaria, kad minėtoms sutartims ir sprendimams netekus galios Savivaldybė, neorganizuodama konkurso ar kitos konkurencingos procedūros, sudarė naują sutartį su ta pačia bendrove – UAB „Molėtų švara“, dėl ko faktinė situacija atitinkamoje rinkoje išliko nepakitusi.

Konkurencijos taryba taip pat primena, kad 2015 m. baigto komunalinių atliekų rinkos tyrimo duomenimis, vartotojai už paslaugas moka 5-100 procentų  daugiau ten, kur savivaldybės riboja konkurenciją.

2015 m. lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė paskelbė iniciatyvą pakeisti Konkurencijos įstatymą ir numatyti baudas viešojo administravimo subjektams už šio įstatymo pažeidimus. Konkurencijos taryba iki šiol už viešųjų subjektų įvykdytus konkurencijos teisės pažeidimus baudų skirti negali. Konkurencijos įstatymo pataisos šiuo metu yra pateiktos Lietuvos Respublikos Seimui.

Šiuo metu Konkurencijos taryba vykdo 4 tyrimus dėl viešųjų subjektų konkurencijos teisės pažeidimų.

Pastaba:

Tyrimo pradėjimas rodo, kad yra pagrindas įtarti galimą pažeidimą, tačiau tai dar nereiškia, kad toks pažeidimas egzistuoja.

Atnaujinta: 2016 03 21