BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA KARTU SU PARTNERIAIS PRADEDA ĮGYVENDINTI ES DVYNIŲ PROGRAMOS PROJEKTĄ SAKARTVELE        

Šiandien Tbilisyje įvyko Europos Sąjungos (ES) finansuojamo Dvynių programos projekto, skirto stiprinti Sakartvelo nacionalinės konkurencijos agentūros gebėjimus, atidarymo renginys. Įgyvendinant projektą bus siekiama padėti Sakartvelo institucijai suderinti šalies norminę ir teisinę sistemą su ES teise bei gerąja tarptautine praktika konkurencijos teisės ir vartotojų apsaugos srityse.

Konkurencijos tarybos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir Austrijos konkurencijos institucijos ekspertai dalysis sukaupta patirtimi su kolegomis iš Sakartvelo nacionalinės konkurencijos agentūros ir kartu sieks aukštesnių konkurencijos ir vartotojų apsaugos politikos įgyvendinimo standartų.

„ES džiaugiasi galėdama toliau teikti paramą Sakartvelo nacionalinei konkurencijos agentūrai. Atsižvelgiant į tai, kad Sakartvelas neseniai pateikė prašymą dėl ES narystės, taip pat įvertinus šalies dedamas pastangas siekiant didesnio teisės aktų suderinimo su ES teisės standartais, šis projektas prasideda pačiu laiku. Jis sustiprins agentūros gebėjimus ne tik konkurencijos, bet ir vartotojų apsaugos srityje. Gerai veikianti institucija yra ypač svarbi, siekiant užtikrinti vartotojų, įmonių, investuotojų pasitikėjimą ir stiprinti Sakartvelo ekonomiką. ES Dvynių programa, kuri yra praktinis instrumentas, skirtas dalytis sukaupta gerąja patirtimi ir palaikyti glaudesnius ryšius su esamomis ir būsimomis ES valstybėmis, padės siekti šių tikslų“, – sakė ES delegacijos Sakartvele Bendradarbiavimo skyriaus pavaduotoja Catalin Gherman.

„Dvejų metų trukmės projektas, pradėtas įgyvendinti Sakartvelo nacionalinėje konkurencijos agentūroje, neabejotinai prisidės prie veiksmingos konkurencijos ir vartotojų apsaugos politikos įgyvendinimo šalyje. Vartotojų apsaugos įstatymas įsigaliojo 2022 m. birželio 1 d., o mūsų institucija pradės vykdyti jo priežiūrą nuo š. m. lapkričio 1 d. Įgyvendindami projektą ir analizuodami geriausią ES praktiką bei ja dalydamiesi sieksime sustiprinti aukštos kokybės vartotojų teisių apsaugą bei plėtoti sąžiningumo principus šalyje“, – teigė Sakartvelo nacionalinės konkurencijos agentūros vadovas Iraklis Lekvinadzė.

„Mums didelė garbė vykdyti šį Dvynių projektą ir atstovauti Lietuvai, kuri, pasak Europos Komisijos, pastaraisiais metais patenka į sėkmingiausiai ES Dvynių programą įgyvendinančių ES valstybių penketuką. Mūsų aukštos kvalifikacijos kompetentingi ekspertai dės visas pastangas padėdami Sakartvelo institucijai perkelti į nacionalinę teisę ES teisyno nuostatas konkurencijos ir vartotojų apsaugos srityje ir sustiprinti organizaciją“, – komentavo Konkurencijos tarybos pirmininkas, projekto vadovas Šarūnas Keserauskas.

Projekto atidarymo renginyje taip pat dalyvavo ES atstovai, svečiai iš Sakartvelo Vyriausybės, ambasadų, verslo, lankėsi kiti suinteresuotieji asmenys.

1,2 mln. eurų vertės biudžeto projektas bus vykdomas dvejus metus.

Atnaujinta: 2022 09 29