BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

Konkurencijos taryba konsultacijai teikia teisės aktų rengėjams skirtų Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gairių projektą

2012 04 18

Konkurencijos taryba parengė ir teikia konsultacijai Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gairių projektą. Gairės skirtos visiems viešojo administravimo subjektams. Be to, jose įtvirtintais konkurencijos vertinimo principais rekomenduojama vadovautis ir įstatymų projektų rengėjams.

Gairės parengtos atsižvelgus į Konkurencijos tarybos misiją – saugoti veiksmingą konkurenciją vartotojų gerovei. Taryba pastebi, jog kartais sprendimų rengėjai numato konkurencijos ribojimus, nereikalingus reguliavimo tikslams pasiekti. Gairės padės įvertinti tokių ribojimų proporcingumą bei leis priimti sprendimus, kurie skatintų konkurenciją.

Gairių tikslas – padėti sprendimų rengėjams įvertinti būsimų sprendimų galimą įtaką konkurencijai ir pasirinkti tinkamiausias sprendimų alternatyvas, o taip pat įvertinti jau priimtų sprendimų poveikį konkurencijai.

Gairėse paaiškinamas poveikio konkurencijai vertinimo tikslas ir etapai, pateikiamas klausimynas su galimais konkurenciją ribojančiais pavyzdžiais ir Konkurencijos tarybos praktika panašiose bylose.

Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gairių projektas parengtas atsižvelgus į užsienio šalių konkurencijos institucijų patirtį dėl konkurencijos ribojimo mažinimo valstybiniame reguliavime.

Pastabas ir pasiūlymus pateiktam projektui kviečiame siųsti iki 2012 m. gegužės 1 d. el. pašto adresu justina@konkuren.lt, o kilus klausimų ar neaiškumų galite kreiptis į Justiną Paulauskaitę tel. (8 5) 262 2617.

Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gairių projektas (469.9 KB ).

 

Gauti atsiliepimai:

Advokatų kontora TARK (158.9 KB )

Advokatų kontora BORENIUS/ŠVIRINAS IR PARTNERIAI (1.8 MB )

Advokatų kontora SORAINEN (201.1 KB )

GRUNTE SUTKIENE

 

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 10 03