Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA KREIPIASI Į PIENININKŲ ASOCIACIJĄ PRAŠYDAMA PATEIKTI FAKTUS

2010 10 11

Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“ skelbiasi nutarusi inicijuoti pasiūlymus dėl Konkurencijos tarybos depolitizavimo. Aiškinama, kad tokių veiksmų nutarta imtis po to, kai Konkurencijos taryba ėmėsi patikros veiksmų prieš asociacijai priklausančias įmones. Pieno perdirbėjus esą papiktino tai, kad Konkurencijos tarybos inspektoriai tvirtino vykdę Ministro Pirmininko pavedimą. Taip pat, jų nuomone, yra necivilizuota, kai „Konkurencijos taryba vykdo ne savarankišką rinkos stebėseną, o politinius nurodymus“.

Konkurencijos taryba kreipiasi į Lietuvos pienininkų asociaciją „Pieno centras“, prašydama nurodyti, kur ir kokie Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai, atlikdami patikrinimus pieno perdirbimo įmonėse, tvirtino vykdantys Ministro Pirmininko pavedimą ir galėjo tokiu būdu suklaidinti įmones. Konkurencijos taryba, reaguodama į pasirodžiusius jos adresu kaltinimus, pasirengusi atlikti vidinį tyrimą.

Konkurencijos taryba dar kartą pabrėžia, kad ji yra valstybės įstaiga, nepriklausoma nuo Vyriausybės ar kitų valstybės institucijų. Sprendimus dėl to, ar pradėti tyrimus dėl veiksmų, kuriais gali būti pažeidžiamas Konkurencijos įstatymas, Konkurencijos taryba priima savarankiškai, jei ji nustato, kad yra pakankamas pagrindas įtarti pažeidimą. Joks politikų ar valstybės institucijų pavedimas, nurodymas ar kitoks paliepimas negali būti pagrindu pradėti tyrimą dėl Konkurencijos įstatymo pažeidimo.

Atstovė viešiesiems ryšiams